Díky tradiční rekonstrukci pažitu na hlavním hřišti absolvovali fotbalisté Varnsdorfu úvodní trénink na „Vojenčáku."

Na trávníku, který se nachází v blízkosti Kotliny, přivítal Roman Veselý jak staronové hráče, tak několik posil. Na druhou stranu někteří fotbalisté chyběli. 
A byla to důležitá jména. „Fotbalový tým je jako živý organismus. Hráči odcházejí a přicházejí. Někteří odešli z výkonnostních důvodů, někteří z pracovních," pravil na úvod varnsdorfský kouč.

Ten postrádal Tvarohu, Schuberta, Jurču, Ondráčka, Halbicha, Geisslera nebo Kotiše. „Mehanovič je navíc na testech v Jablonci. To bude otázka příštího týdne. Uvidíme, zda bude potřeba shánět na jeho post adekvátní náhradu. Na tréninku také chyběl Neubert, který je na povinném studijním pobytu," doplnil Veselý.

A co novicové? „Ze Slavie jsou tady útočníci Batka a Fotr. Pak také Denis Frimmel z Liberce, Jakub Kocourek z Mladé Boleslavi, Adam Beránek z Plzně. Posledním je Jakub Beneš, nejlepší kanonýr Chrastavy. Během dvou týdnů by se měl vyprofilovat základní kádr. Je možné, že na zkoušku dorazí ještě někteří další hráči," zdůraznil trenér Varnsdorfu.

Otazník také tak trochu visí nad Ladislavem Martanem. Nejlepší varnsdorfský střelec minulé sezóny koketuje s Hradcem Králové. „Je to logické. Láďa byl motor našeho týmu a nejlepší střelec. Je zaslouženě v hledáčku ligových týmů," doplnil Veselý. „U mě zatím nic nového, vedení obou klubů jedná," podotkl Martan.

V přípravě čekají na Varnsdorf například Teplice, Dukla nebo Liberec. Fanoušci ale opět musí smutnit, Severočeši ani jeden přátelský duel nesehrají na vlastním hřišti. „Kvůli fanouškům je to samozřejmě škoda. Ale probíhá každoroční rekonstrukce trávníku. Takže prostě doma hrát nemůžeme. Hned na úvod nás čekají zápasy s Duklou a Libercem. Dobře obsazený bude také turnaj v Počátkách, taky nás čeká Liberec," pravil Veselý.

Jak vůbec budou vypadat jednotlivé tréninkové dávky v rámci přípravy? „Kluci měli měsíc volno, ale museli plnit individuální tréninkový plán. Všichni ho plnili. Nyní budeme pokračovat aerobní atletikou, později přijdou na řadu herní věci. Nastavili jsme si tady určitý styl a chceme v něm pokračovat. Je důležité, aby se hráči co nejčastěji potkali s míčem. To je priorita. Pokud se všeobecně chceme přiblížit celkům z Evropy, musí hrát míč hlavní roli," má jasno Veselý.

Ten si užil skromného volna s rodinou. „Po sezóně mají hráči volno, ale trenéři ne. Musíte sestavit kádr na novou sezónu, to jsme řešili s panem Gabrielem. Krátkou dovolenou jsem pak samozřejmě trávil s rodinou," dodal varnsdorfský kouč.

První přátelský zápas sehraje Varnsdorf ve středu 29. června od 15.00 proti pražské Dukle. Hrát se bude ve Zbuzanech.

Změny v kádru

Odešli: Tvaroha, Schubert, Jurča, Ondráček, Halbich, Geissler, Kotiš

Přišli (na zkoušku): Fotr, Batka (Slavia), Frimmel (Liberec), Kocourek (Ml. Boleslav), Beránek (Plzeň), Beneš (Chrastava)

Na testech: Mehanovič (Jablonec)

Plán letní přípravy FK Varnsdorf 2016

29. června, 15.00 (Zbuzany): Dukla Praha – FK Varnsdorf

2. července, 11.00 (Dubí – Pozorka): Teplice – FK Varnsdorf

9. července (turnaj Počátky, soupeři): Vlašim, Táborsko, Zlín

13. července, 16.00 (Heřmanice): Liberec jun. – FK Varnsdorf

16. července, 11.00 (Heřmanice): FC Oberlausitz Neugersdorf – FK Varnsdorf

20. července, 11.00 (Liberec): Slovan Liberec – FK Varnsdorf

23. července, 17.00 (Štěchovice): FK Štěchovice – Varnsdorf

30. července: 1. kolo MOL Cup