Junior, kterému chyběl Bárta a Timofij, nezačal dobře. Ve 4. minutě prohrával, když se individuálně prosadil Koudelka. Pak třikrát skvěle zasahoval Ernekr a po půl hodině hry po nahrávce Murdycha střelou k tyči srovnává Stach – 1:1. Jenže hosté, kteří byli v prvním dějství lepší, poslal opět do vedení Koudelka, který se trefil akrobaticky,
a tak trochu se štěstím.

Po změně stran trenér Pavel Horáček stáhl Vlasáka za Betyára. Ten se posunul do útoku k Murdychovi a Dem-čenko se zatáhl do zálohy. Junior byl daleko aktivnější, Betyár trefil jen tyč. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 55. minutě, kdy míč poslal zblízka do sítě Murdych – 2:2. A domácí byli za svou aktivitu odměněni ještě dvakrát. V 77. minutě strhl vedení na stranu Děčína krásnou střelou Stach, o šest minut později dokonal obrat Junioru technickou ranou Murdych – 4:2. Děčín se tak v tabulce posunul na pěkné páté místo.

„Pomohlo nám střídání, Demčenko pak oživil střed hřiště, Betyár si více v útoku rozuměl s Murdychem. Výkon v druhé půli byl jedním 
z nejlepších, co jsem viděl,
a doufám, že se stane dobrou pozvánkou pro fanoušky na další domácí utkání s Horním Jiřetínem. Nejlepším hráčem utkání byl bezesporu Martin Stach, kterému utkání sedlo," uvedl trenér Pavel Horáček.

FK JUNIOR DĚČÍN - FK LITVÍNOV 4:2 (1:2)

Branky: Stach 2, Murdych 2 – Koudelka 2. R: Zubr. ŽK: 2:2. 
Diváci: 130.

Junior: Ernekr – Horáček, Čapek, Mottl (33. Folprecht), Stach – Pecha (73. Bílek), Vlasák 
(46. Betyár), Doksanský, Trlica 
– Demčenko, Murdych.

Velmi těžkou premiéru měla před sebou Jiskra Modrá. 
Ta se představila na půdě lídra ze Štětí. Všechno podstatné se událo v prvním poločase. „Domácí na nás nastoupili 
a byli hodně aktivní. Ve 24. minutě jsme dostali balon za obranu, naši pomalí obránci prostě nestíhali a Belák prostřelil Chadrabu. Za dvě minuty se celá situace zopakovala a Belák vstřelil druhou branku," smutně pravil záložník Modré Antonín Čapek.

Hosté toho moc nepředvedli. „Za celé utkání jsme vlastně měli jen dvě šance. Brankář Chadraba toho ještě hodně pochytal. Hrálo se na těžkém terénu a lépe se s ním vypořádali domácí, takže i proto zaslouženě vyhráli," dodal Čapek.

Modrá tak zůstává na předposledním místě tabulky.

SK ŠTĚTÍ - JISKRA MODRÁ 2:0 (2:0)

Branky: Belák 2. R: Ipser. ŽK: 2:5. Diváci: 150.

Modrá: Chadraba – Cerman, Struha, Korbel, Dvořák – Líbal, Žák, Podolský, Čapek, Vyhnal – Sýkora. Střídali: Cimpl, Konšal.