Trenér Pavel Horáček už mohl do sestavy zařadit Bártu. A právě děčínský záložník v 1. minutě zahodil tutovku jako hrom, když po akci Murdycha netrefil prázdnou branku. „To bylo trestuhodné, to nás mohlo nakopnout," kroutil hlavou děčínský trenér Pavel Horáček.

Po osmi minutách už se ale domácí dočkali. Kapitán Čapek poslal za obranu dlouhý míč, který si našel Murdych,
a nadvakrát překonal Šubera – 1:0. Pak se na hřišti dlouho nic nedělo, jen ve 39. minutě Pecha krásnou střelou trefil břevno a dorážející Betyár byl bohužel v postavení mimo hru. Ernekr pak vychytal dvě menší šance hostů.

Po změně stran se bojovalo spíše ve středu hřiště. V 68. minutě se Junior dočkal pojistky. Horáček napálil břevno
a Murdych míč pohotově dorazil k tyči – 2:0. A o deset minut později domácí rozhodli. Střídající Trlica zabojoval, jeho centr se přes Betyára dostal k Murdychovi a snajpr Junioru dokončil svůj hattrick – 3:0. „Kuba v sobě střelecké vlohy má. A jsem rád, že to na jaře potvrzuje. V zimě jsme se na to zaměřili, měli jsme i lehčí soupeře, kde se právě Murdych mohl střelecky chytit.
A zatím to vypadá, že to vychází," usmíval se děčínský kouč.

V samotném závěru pak po menší chybě Horáčka snížil na konečných 3:1 výstavní střelou Zečevič. „Náš výkon opět gradoval ve druhém poločase, střídající hráči naši hru opět oživili. Líbila se mi hra celé obrany a v útoku samozřejmě musím pochválit Murdycha," spokojeně pravil Horáček.

Junior tak doma vyhrál oba zápasy a získal šest bodů. „Bylo to mé tajné přání. Hráčům by to mohlo dodat sebevědomí. Atmosféra v kabině je dobrá. Nyní chceme bodovat v Kadani, a pak máme doma co vracet Blšanům," dodal závěrem děčínský trenér Pavel Horáček.

FK JUNIOR DĚČÍN - SOKOL HORNÍ JIŘETÍN 3:1 (1:0)

Branky: Murdych 3 – Zečevič.
R: Mydlář. ŽK: 1:2. Diváci: 100.

FK Junior: Ernekr – Horáček, Čapek, Folprecht, Stach – Pecha (80. Mottl), Bárta (59. Trlica), Vlasák (34. Betyár), Doksanský – Demčenko, Murdych.