Konec přípravy, na řadu přicházejí tvrdé mistrovské zápasy. Děčínský Junior v generálce na krajský přebor porazil Rumburk 3:0. Pravdou je, že účastník I. A třídy Junior zase tak neprověřil.

Trenér Pavel Horáček musel oželet hned tři hráče. Doksanský se stále zotavuje po zranění kotníku. Gahera zase do utkání nepostil zraněný sval, k dispozici nebyl ani Bárta. Ale ani hosté si nemohli vyskakovat, trenér Rumburka Josef Rákosník musel díky různým důvodům oželet hned šest fotbalistů. „Bohužel jsme nebyli vůbec důstojným soupeřem a zaslouženě prohráli," zlobil se rumburský kouč.

To děčínský lodivod byl docela spokojený. „Myslím si, že z naší strany to byl docela dobrý zápas. Utkání bylo pohodové, soupeř byl přijatelný. Nebláznil a nehrál nijak zákeřně. Celkově jsme měli určitě více ze hry," zdůraznil Pavel Horáček.

Jako první se prosadil Míra Betyár. Nejlepší střelec Junioru v zimní přípravě umně zakombinoval s Murdychem a prostřelil Schejbala.

Po změně stran přidal druhý zásah opět Betyár, střelecký účet uzavřel Murdych, který zakončil sólo přes polovinu hřiště obloučkem přes rumburského brankáře.

Kouče hostů výkon vlastního týmu pěkně vytočil. „Výkonem v tomto zápase jsme jen navázali na celý tréninkový cyklus v týdnu, který bych nazval doslova tragickým! Za výkon a přístup k zápasu jsem se doslova styděl, ale to jsem byl asi sám. Ještě, že Děčín se spíš přizpůsobil nám, jinak by to byl pěkný debakl. Hráči by se také měli nad sebou zamyslet 
a nehledat chyby někde jinde. Je vidět, že musíme zkvalitnit kádr," dodal naštvaný Rákosník.

FK JUNIOR DĚČÍN - FK RUMBURK 3:0 (1:0)

Branky: Betyár 2, Murdych. Diváci: 50.

FK Junior: Stejskal – Horáček, Vlasák, Čapek, O. Michl – Fiala, Folprecht, Pecha – Murdych, Betyár, Příhonský. Střídali: Vosecký, Šmalcl, Hadrava.

Rumburk: Schejbal – Trégr, Posnar, Pokorný, Michalína – Hejl, Havel (32. Demeter), Fiala, Vyskočil – Chlada, Honsů.