Nováček krajského přeboru doslova vlétl do duelu s divizním týmem. Vedení dal domácím Betyár, brzy zazvonila tyč za zády Loose. Do poločasu se ještě dvakrát prosadil Bárta, jednou také po chybě vilémovského brankáře a uzavřel poločasový účet na 3:0. „Velmi slušný výkon, kluci hráli opravdu dobře. Všechno nám vycházelo,“ usmíval se trenér Junioru Pavel Horáček.

Po přestávce se čekal tlak hostů, ten ale nepřicházel. Naopak Junior trestal Vilémov za špatnou defenzivní hru. Zanedlouho zvýšil Žáček na 4:0 a Vilémov odpadl. Žáček pak svou druhou trefou uzavřel skóre na konečných pět nula.

Junior v přípravě dává neuvěřitelné množství branek. „Vždy prosazuji útočnou hru, a nejinak tomu je teď. Pochválit bych chtěl všechny hráče za přístup, jmenovitě je ve velmi dobré formě Žáček,“ konstatoval Horáček.

To vedení Vilémova neskrývalo rozpaky nad špatnou hrou svého mužstva. „Hráli jsme hrozně, nezodpovědně, ležérně a úplně bez zájmu. Každopádně z toho vyvodíme důsledky a je lepší prohrát takovým rozdílem nyní, než v generálce nebo přímo v mistráku,“ čertil se manažer Libor Sklenář.

FK JUNIOR DĚČÍN - SK STAP TRATEC VILÉMOV 5:0

Poločas 3:0. Branky: Žáček 2, Bárta 2, Betyár. Hráno na hřišti FK ŘEZUZ.
Junior: Ernekr - Horáček, Folprecht, Stach, Doksanský -Žáček, Bárta, Škoda, Hloušek -Betyár ,Demčenko. Střídali: Timofij, Tyl, Klíma, Příhonský.
Vilémov: Loos – Hyka, Šmalcl, Jirchář, Nagy – Vichterey R., Dobeš, Winzig, Kopřiva – Rein, Dvořák. Střídali: Vichterey M., Škyta.