Už to zase vypadalo na promarněný zápas. Varnsdorf ztratil proti Českým Budějovicím dvoubrankový náskok a zdálo se, že čekání na první výhru neskončí. Ale v nastaveném čase trefil pro domácí tři body střídající Ladislav Martan.

„Aktuálně mě ani nezajímá, jak jsme toho dosáhli. Ale důležité je, že po deseti kolech slavíme vítězství. To by mohlo být zlomové, navíc umocněno faktem, že se rozhodlo v samotném závěru," liboval si trenér Roman Skuhravý.

Hosté začali lépe a vytvořili si dvě obrovské šance. „Soupeř se svou kvalitou dostal do šancí, fantasticky nás podržel brankář Porcal," zdůraznil Skuhravý. „Domácí nám pak dali lekci z produktivity," hlesl David Horejš, hostující lodivod. Varnsdorf totiž využil dva rychlé brejky a díky Durdevičovi a Jurčovi vedl ve 22. minutě 2:0. „Jsem rád, že to kluci takhle vyřešili. Na takové situace jsme se připravovali," přiznal domácí lodivod. Ještě do poločasu Jihočeši snížili, lišácky se prosadil Jan Šimák. „Pro mě nejlepší hráč na hřišti," kýval Horejš hlavou. „Rozdílový hráč. Při té brance mu kluci sežrali naznačení střely a jeho následné zakončení bylo parádní," uznal Skuhravý.

Do druhé půle pak Varnsdorf naskočil aktivně a hosty do šancí nepouštěl. To platilo do 82. minuty, kdy Kotlinu zmrazil Hájovský. „Naivně vyrobíme standardku, kterou odvrátíme. A stejně dostaneme branku," kroutil hlavou domácí kouč. Remízu však v nastaveném čase odmítl střídající Martan, který se na hřiště dostal po delším čase díky zranění. „Bylo vidět, že to Láďa vyřešil v klidu. Kluci se o to vítězství rvali a konečně jim bylo přáno," liboval si Skuhravý.

To jeho protějšek konečného výsledku velmi litoval. „Při vítězné brance se ukázalo, že máme prostě mladé mužstvo. Řezáč to měl odkopnout, ale nestalo se tak. Podle mě to bylo šťastné vítězství pro Varnsdorf. Nezbývá mu, než gratulovat, pro nás je výsledek velmi krutý," dodal Horejš.
Naopak Severočeši se odpíchli od samotného dna, kdy přeskočili Frýdek i Vyšehrad. „Pomalu se nám uzdravují další hráči. Rveme se dál, důležité bylo, že tu nikdo nepanikařil. Za to všem patří dík," dodal Skuhravý.

Varnsdorf – České Budějovice 3:2 (2:1)

B: 9. Durdevič, 22. Jurča, 90. + 1. Martan – 42. Šimák, 82. Hájovský. R: Franěk – Štěrba, Pilný. ŽK: Filip – Hájovský, Hála. Diváci: 610.

Varnsdorf: Porcal – Filip, Kodr, Tvaroha – Zbrožek, Schwarczek, Norek, Juroška (80. Rudnytskyy)– Ondráček (70. Pajer), Durdević (71. Martan) – Jurča.