„Je pravda, že herně to nebylo zase tak ideální. O to více je naše vítězství cennější," hodnotil utkání domácí kouč Pavel Horáček. Do kabin si jeho svěřenci odnesli jednobrankové vedení. „V prvním dějství jsme měli převahu a více drželi míč. Do vedení nás po individuální akci Fialy dostal Murdych," vzpomínal Horáček.

Po změně stran byl ale výkon děčínských fotbalistů nervózní. „Bylo to takové rozpačité. Chvilku dělal chybu ten, pak zase onen," mrzelo děčínského kouče. Proboštov také srovnal, když se prosadil rychlý Baran. „V tu chvíli nás držel nad vodou brankář Vavrek, asi nejlepší hráč zápasu," vyzdvihl Horáček výkon svého gólmana.

Druhou branku měl na svědomí Gaher. Brankář Račuk vyrazil míč přímo k děčínskému záložníkovi, který se nemýlil. „Hosté to otevřeli a my měli možnost podnikat rychlé brejky. Dva se nám povedly 
a dvakrát z toho byl ve vápně faul na šikovného Murdycha. Penaltu pak proměnil jak Folprecht, tak Gaher," liboval si Horáček, který tým naposledy koučoval mimo lavičku. „Po utkání s Bílinou jsem dostal měsíční trest v podobě zákazu přítomnosti na lavičce. Nebylo to příjemné, ten trest už mám za sebou," přiznal lodivod Junioru, který dodal: „Jsme rádi, že se nám daří bodovat. Ale nesmíme usnout na vavřínech. Teď jedeme do Neštěmic a chceme nějaký bod přivézt."

FK JUNIOR DĚČÍN - TJ PROBOŠTOV 4:1 (1:0)

Branky: Gaher 2 (1 z PK), Murdych, Folprecht (PK) – Baran. R: M. Mecl. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

Junior Děčín: Vavrek – Vaníček, Horáček, Folprecht, Stach – Šmalcl, Gaher, Fiala – Příhonský, Murdych, Hadrava (80. Feledi).