„První poločas byl z naší strany v pořádku. Byli jsme lepší a přehrávali domácí. Chtěli jsme tady hlavně napravit dojem z předešlého domácího utkání proti Ústí. Povedlo se to," pousmál se po zápase trenér Varnsdorfu Roman Skuhravý.

Karviná moc často nenaráží na soupeře, který by se jí kombinačně vyrovnal, nebo byl rovnou lepší. U Varnsdorfu to ale platilo. „Já jsem hráče před utkáním upozorňoval, že Varnsdorf tohle dokáže. Je to silný tým, který patří do první pětky tabulky, což u nás dokázal. Sice jsme tam měli po přestávce nějaké možnosti, ale neřešili jsme je dobře. Hosté trefili tyč, a tak i ten bod musíme brát," přiznal sportovně trenér Karviné Jozef Weber.

Stejně jako on adresoval slova uznání na adresu soupeře i Skuhravý. „Karviná bude letos patřit k favoritům soutěže. Ano, při troše štěstí jsme tady mohli vyhrát, ale při troše smůly i prohrát, takže bod bereme i my," dodal nový kouč Varnsdorfu.

V první půli byl nebezpečnější Varnsdorf. Především Daníček si párkrát prošel karvinským prostorem jako by se nechumelilo. Po jeho nahrávce měl také Jurča úvodní možnost otevřít skóre, ale Pindroch jej nadvakrát vychytal.

Ve druhém dějství měla převahu Karviná. Byla častěji na míči, ale soupeře nepřehrávala. Na to Varnsdorf prokázal fotbalové kvality. A měl v bráně výborného Porcala. Tvaroha v závěru trefil tyč, platonický tlak Karviné branku také nepřinesl.

Varnsdorf tak má po třech kolech dva body.

MFK OKD Karviná – FK Varnsdorf 0:0

R: Julínek – Vysloužil, Pochylý. ŽK: Sedlák, Budínský – Skwarczek, Durdevič. Diváci: 1336.

FK Varnsdorf: Porcal – Zieris, Zbrožek, Filip, Norek – Ďurďević, Daníček (87. Ondráček), Rudnytskyy, Skwarczek (71. Kotiš), Tvaroha – Jurča (65. Schubert).