Varnsdorf nahradil FK Ústí, který kvůli zdravotním problémům musel utkání zrušit.

Hlavně v prvním poločase se favorit dlouho nemohl prosadit. Modrá stačila fyzicky, těsně před prvním poločasem se po závaru před domácí brankou konečně prosadil Hikspoors.

Varnsdorf po změně stran hodně prostřídal a přidal další tři branky. Postupně se trefil Chod, Volf a Sjlivič. Domácí sice bojovali, ovšem po změně stran logicky Varnsdorf už nestíhali. „Pro nás to v této fázi přípravy nebyl zápas, který by nám byl k něčemu dobrý. Zvláště když Varnsdorf přijel v plné síle. Bylo to spíše o běhání a bojovnosti,“ zhodnotil utkání útočník Jiskry Tomáš Fichtner.

To Varnsdorf si chtěl hlavně zahrát na přírodní trávě, jelikož  svou trávu si šetří na druholigové duely. „Tento zápas měl nahradit náš kondiční odpolední trénink a také to, aby jsme byli co nejvíce na přírodní trávě. U nás je tráva pořád ještě buď moc promočená, nebo úplně zmrzlá, takže nám přišel tento duel docela vhod,“ řekl stoper Varnsdorfu Jiří Stehlík.

FK Varnsdorf se tak pomalu chystá na druhé jarní kolo druhé ligy. Svěřenci trenéra Zdenka Frťaly hrají tuto sobotu 10. března na půdě SFC Opava.

FC JISKRA MODRÁ - FK VARNSDORF 0:4

Branky: Hikspoors, Chod, Volf, Sjlivič. Poločas: 0:1.

Modrá: Suvák – Kosejk, G. Čapek, Novák, Struha – A. Čapek, Růžička, Žák, Podolský, Hoffman – Fichtner. Střídali: Mataj, Beránek.

Varnsdorf: Porcal – Hozda (46. Hauer), Stehlík (46. Filip), Pimpara, Mach-Rudnytskyy (46. Matějov), Chod (60. Özbey), Breite (46. Breite), Martan-Hikspoors (60. Salibašič), Melunovič (60. Sjlivič).