Ale ani po posledním duelu celé sezóny Varnsdorf stále neví, jak to bude dál. „Město nám slíbilo, že je ochotno financovat 30 % ze svého. Také by mělo jednat s krajem, my s ministerstvem školství. To bohužel není v situaci, která nastala, pro nás dvakrát příznivé," pravil Gabriel. Datum konečného rozhodnutí se tak ještě oddálí. „Přihlášky se dávají do 16. června. Myslím si, že maximálně 10. června to bude rozhodnuté," myslí si šéf Varnsdorfu.

„Svaz nám nemá co říkat, jestli budeme, nebo nebudeme hrát ligu. Záleží na nás. Když budeme mít nájemní smlouvu tam, kde budou splněny ligové parametry, budou to akceptovat. Případné následky? To je věc klubu," pokračuje Gabriel.

Ve vzduchu tak visí i tučná pokuta. „Je to zhruba deset miliónů. Je i varianta, že se přihlásíme a zkusíme to nějak vyřešit. Ale je to varianta kaskádérská. A já nevím, jestli na to mám příslušný věk," přiznal sportovní ředitel FK Varnsdorf. „Projektant v pátek říkal, že by to stavebně šlo zvládnout. Máme na to zhruba 14 měsíců. Nového trenéra zatím neřeším, vždyť ani nevím, jakou sou- těž budeme hrát," dodal Gabriel.