Můžete nám prozradit důvod vašeho rozhodnutí?

Za prvé mi 30. června končí smlouva. Čtyři roky tady byly prostě nádherné. Ale potřebuji další impuls. Po zvážení všech okolností jsem se rozhodl, že skončím.

Kdy jste to oznámil vedení klubu a samotným hráčům?

Panu Gabrielovi (sportovní ředitel – pozn.autora) jsem to oznámil už ve čtvrtek. Nechtěl jsem, aby to bylo na poslední chvíli. A hráčům jsem to řekl v neděli na posezení po zápase s Olomoucí.

Radek Porcal v neděli říkal, že kdybyste chtěl odejít, bude vás přemlouvat.

Ale jo, kluci mě přemlouvali. Našli jsme k sobě nadstandardní vztah. To se vidí jen málokdy.

Co na to říkal sportovní ředitel klubu Vlastimil Gabriel?

Tak tuhle otázku bych spíše nechal přímo na něj.

Má už za vás vedení klubu připravenou náhradu?

Už jsme se o tom bavili, takže určitá jména tam padají. Proto bylo důležité, aby to moje oznámení o tom, že odcházím, přišlo co možná nejdříve.

Můžete prozradit, kam dál povede vaše trenérská cesta?

Moje cesta vede na Slovensko. Ale nemám nic podepsaného, ani domluveného. Je to otázka jednání. Ale můžu prozradit, že by to měl být tým v první lize.

Slovensko…hádám, že už se vám asi hodně stýskalo po rodině.

Určitě, to je také jeden z hlavních důvodů. Byl jsem čtyři roky od rodiny a to bylo hodně dlouho.

Můžete v kostce shrnout, jaké pro vás ty čtyři roky ve Varnsdorfu byly?

Určitě budou převažovat pozitiva. Je pravda, že tam byla spousta nepříjemných věcí. Ne špatných, ale nepříjemných. Ale právě z toho důvodu, že jsme tady nebyli rozmazlení lidé, tak jsme byli schopni překonat různí překážky. A nakonec to dotáhli až ke druhému místu, o kterém nikdo nesnil. Všeobecně to tedy vše hodnotím maximálně pozitivně.

Budete i po svém odchodu sledovat dění ve Varnsdorfu?

Ještě máme poslední zápas s Ústím nad Labem, čeká nás týdenní tréninkový cyklus. Jak jsem říkal, nic jsem ještě nepodepsal. Ale Varnsdorfu budu dál stoprocentně sledovat.

Slovenská média dnes informovala o tom, že by Zdenko Frťala měl převzít prvoligový celek ŽP Šport Podbrezová. Ten se aktuálně nachází ve slovenské Fortuna lize na předposledním, jedenáctém místě.

Názory hráčů FK Varnsdorf:

Radim Breite: „Nezlobte se, ale na to vám neodpovím, protože vůbec nevím, co na to napsat."

Radek Porcal: „Je to pro nás všechny těžké, někteří z nás to asi tušili. Nezbývá, než se s tím srovnat a jít dál. Odchází náš fotbalový táta. Za vše, co pro nás a klub udělal zaslouží velké uznání."

Pavlo Rudnytskyy: „Samozřejmě je velká škoda, že odchází. Hráči, co jsou tu delší dobu, to tak trochu tušili. A bohužel se to potvrdilo. Samozřejmě mu patří velké poděkování za to, co nás všechny naučil. Díky trenére!"

Ladislav Martan: „Pro nás to bylo dost překvapivé. Na druhou stranu ho chápu, že se chce posunout někam dál. Musíme mu poděkovat za to, co pro nás udělal."

Petr Zieris: „Čekali jsme, že se bude chtít trenér posunout dál. Přeci jen už je tady dlouho. Když to ale slyšíte přímo, je to zvláštní. Hodně kluků z toho bylo na měkko. Odchází výborný člověk, byl to takový náš fotbalový táta. Mohli jsme za ním přijít s jakýmkoliv problémem. Ale nesmíme také zapomenout na našeho asistenta Ivana Kopeckého, který taky končí. I jemu patří obrovský dík. Oběma budeme držet palce v jejich dalším působení. A na 100% víme, že i oni nám."