To se ale nestane. Vzhledem k panujícím mrazům, nezpůsobilé hrací ploše, ale i s ohledem na zdraví všech hráčů se utkání odkládá. Hrát se bude jen na Žižkově, kde se Viktorka střetne s pražskou Olympií.

Dva měsíce se dvanáctý tým tabulky poctivě připravoval na jarní odvety ve Fortuna národní lize. „Příprava proběhla standardně. Celou dobu jsme byli na umělé trávě a využívali možnosti, které jsme měli k dispozici. Opět jsme hráli zimní Tipsport ligu, kde jsme proti kvalitním soupeřům předvedli dobré výkony. Krom zranění Kuby Barace jsme zimu přežili bez větších zdravotních lapálií. A to je hlavní,“ řekl trenér Zdenko Frťala.

Letošní přípravné zápasy měly pro Varnsdorf jiný účel, než v předešlých letech. Tým z Kotliny se většinou střetl s celky z nižších soutěží. „Chtěli jsme to letos pojmout jinak. Vybrali jsme takové soupeře z důvodů, aby prověřili naši fotbalovost. Museli jsme hrát do zhuštěné obrany. A to nám někdy dělalo problémy. Zápasy ale jasně splnily účel. Ukázalo se, že se na nás třetiligové celky dobře připravily,“ pochvaloval si kouč Varnsdorfu.

Ten v zimě sehrál celkem deset přátelských duelů. Sedmkrát vyhrál, třikrát odešel poražen. Připsal si například skalp Mladé Boleslavi, ale také porážky se Zápy nnebo Brozany.

Hráčský kádr v zimě zaznamenal určitý pohyb. „Hodně nás mrzí fakt, že si Liberec stáhl Wesleyho. Ale za jeho výkony si to zasloužil. Jsem rád, že tu máme opět na hostování Standu Klobásu. Navíc je to teplický Dominik Šup, po podzimu nejlepší střelec dorostenecké ligy. Má dobré předpoklady. Do obrany tu máme Martina Kouřila. Ten ale rok půl pořádně nehrál, snad se dostane do své obvyklé formy,“ přeje si Frťala.

Varnsdorf dělí od sestupových příček jen šest bodů. V klidu tak zatím není. „Co se týká ofenzivy, tak tam budeme v očekávání. Není tu Wesley ani Breda, hrát nebude ani Barac. To jsou hráči, kteří byli platní pro útočnou fázi. Začínáme na půdě postupového kandidáta. Ale jak říkali v Jihlavě, kde měli první dva týmy první ligy – je to nejideálnější úvod. Jsme si vědomi síly Budějovic a jejich kompaktnosti. Mají tým, který je dlouho pospolu. Ale chceme jim to maximálně ztížit a odvézt si nějaké body,“ dodal Frťala.

POHYB V KÁDRU

PŘÍCHODY: Martin Kouřil (Jablonec n. Nisou – NH), Stanislav Klobása (Mladá Boleslav – NH), Adam Ondráček (Liberec – NH), Dominik Šup (Teplice – NH), Tom Ulbrich (Liberec – NH)

ODCHODY: Adam Beránek (Třebíč), Jan Král (Mladá Boleslav – KH), Gary Cennerazzo (konec smlouvy), Patrik Švantner (České Budějovice – KH), Martin Fenin (konec smlouvy)

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY: Litoměřicko 4:1, Olympia Praha 2:0, Bohemians Praha 1905 1:3, Táborsko 6:2, Mladá Boleslav 1:0, Mšeno 2:1, Zápy 1:2, Benátky 3:0, Nymburk 3:0, Brozany 0:1