Domácí trenér Zdenko Frťala byl zklamaný. Věděl, že jeho svěřenci mohli vyhrát. „S výsledkem nemůžu být spokojen. Kluci do toho dali všechno, šli za výhrou. Bohužel se nedočkali branky. jsem rád, že se do sestavy vrátil Matěj Kotiš. Bylo to na naší hře znát. Jen nás dnes tlačila bota v koncovce. A nakonec jsme mohli být rádi, že soupeř v závěru neproměnil jednu ze svých dvou velkých šancí," pravil domácí kouč na pozápasové tiskové konferenci.

Kouč FK Bohemians Praha Jaromír Jindráček.To jeho protějšek Jaromír Jindráček bod bral. „S výsledkem jsem spokojen. V první půli byl Varnsdorf daleko lepší. Naši hráči byli zalezlí a málo aktivní. O poločase jsem musel hráčům promluvit do duše. Po změně stran už lépe drželi míč. Nakonec jsme paradoxně mohli i vyhrát. I proto si myslím, že remíza je zasloužená," uvedl kormidelník FK Bohemians.

Matěj Kotiš zažil návrat po dlouhé době. „Mates se hrozně moc těšil. Ale musím říci, že to nebylo jenom o něm. Všichni kluci poctivě dřeli, bohužel to ale na výhru nestačilo," zklamaně dodal Frťala.

V závěru měli hosté, kteří do té doby nevymysleli vůbec nic, dvě obrovské šance. Domácí zachránil brankář Přemysl Kovář. „Obě situace jsme špatně vyhodnotili. V té první si Böhm vlastně míč srazil na ruku. To by se takovému hráči nemělo stávat. A v té druhé chtěl Kuzmanovič brankáře lobovat. Měl to řešit jinak," čertil se Jindráček.

Celých devadesát minut vydržel na trávníku motor domácí záložní řady Matěj Kotiš. „Je to pro nás ztráta, tohle jsme měli vyhrát. Adekvátním výsledkem by byla naše výhra o tři branky," mračil se holohlavý fotbalista FK Varnsdorf.

On sám měl na kopačce dvě gólové střely. Jedna ovšem narazila na tyč, druhou vytěsnil dobrým zákrokem brankář Winter. „Kdyby mi tam padla ta první, tak by to byl životní gól. Už v první půli jsme tam měli dvě gólové hlavičky. Prostě nám ale nepřálo štěstí," litoval Kotiš.

Trenér FK Varnsdorf Zdenko Frťala.Hra FK Bohemians nebyla oku lahodící. Skoro celý zápas  hosté vyčkávali, v závěru však měli dvě obrovské šance. „Bylo by to ale kruté, kdybychom prohráli. To bychom si nezasloužili. Bohemka tady hrála tak trochu na náhodu, jen tak nakopávala balóny. A to podle mne nemělo s fotbalem nic společného," kritizoval Kotiš výkon pražského soupeře.

Pro domácího záložníka to byl ostrý zápas po dlouhé době. A vydržel na place až do konce. „Sotva mluvím a klepou se mi nohy. Ale jsem moc rád, že jsem to vydržel. Není to ještě optimální, musím pořádně potrénovat a dohnat fyzičku. Pak to bude určitě lepší a lepší," pevně věří Kotiš.

Úvod soutěže však můžou ve Varnsdorf hodnotit kladně. Zatím jim patří čtvrtá příčka. „Před tímto utkáním to bylo výborné. Ale teď jsme ztratili dva body, takže je to polovýborné," dodal Kotiš