Před 23. kolem Fotbalové národní ligy se v souvislosti s FK Varnsdorf vyrojila zajímavá spekulace.Médii se prohnala informace, že po sezóně by měl přijít do Varnsdorfu na trenérský post současný kouč Jablonce Roman Skuhravý. A Zdenko Frťala? Ten by se měl přesunout do prvoligového Liberce. Oba trenéři to ale razantně dementovali. „Samozřejmě jsem tuto informaci zaregistroval, to nepopírám. Ale nemám k tomu co říct, je to klasická domněnka. Rozhodně se tady nic takového neděje. Já to vůbec neřeším a soustředím se na nedělní utkání proti Vltavínu," sdělil Děčínskému deníku varnsdorfský trenér Zdenko Frťala. Podobně reagoval i Skuhravý. „Je to absolutní nesmysl a jen čirá spekulace. Nemám žádnou nabídku. Jsem v tomhle směru nový, nemám žádného manažera," stroze pravil jablonecký lodivod.

Jisté je to, že Varnsdorf, který se na jaře výsledkově trápí, přivítá zítra od 17.00 předposlední Vltavín. „To jsou přesně ty zápasy, kdy si všichni myslí, že to bude strašně jednoduché. Nejde ani tak o podcenění, Vltavín neprodá kůži lacino. Naším hlavním cílem je, abychom se vrátili k našemu stylu hry," míní Frťala.

Dá se očekávat, že hostující celek vsadí hlavně na bojovnost. Ač jeho situace není růžová, na jaře vybojoval sedm bodů. Varnsdorf jich oproti tomu získal jen pět. „Vltavín prošel přes zimu správnou obměnou a posílil. Odměnou mu jsou sympatické jarní výkony. Narazíme určitě na bojovného soupeře," upozorňuje varnsdorfský stratég, který bude postrádat pouze vykartovaného Jakobovského.

Lehkost, fotbalovost, koncovka. To Varnsdorfu v současnosti chybí. „Nemůžeme jen nakopávat, na to nemáme typologicky vhodného hráče. Přestali jsme být aktivní. Jasně, že by se nám hodil takový Lafata, ale ten se rodí jednou za deset let. Ale krom hradeckého Vaněčka nemá žádný ze soupeřů ryzího kanonýra," dodal Frťala.