Slezané doma zatím neprohráli, jediné dva body ztratili ve vlastním prostředí za remízu 1:1 s Pardubicemi. Na stadionu ve Vítkovicích se dá čekat pěkná divácká kulisa.

„Hlavní bude nepodlehnout atmosféře, někteří kluci už to možná nezažijí. I když bych jim přál, aby taková atmosféra byla v každém utkání. Jinak musíme věřit v to, že každý je porazitelný. To klukům říkám od začátku," zdůraznil varnsdorfský trenér Zdenko Frťala.

Jeho družina naposledy po dobrém výkonu zdolala Znojmo, na patnácté Vítkovice má stále pětibodový náskok. „Proti Znojmu jsme od první minuty vyhrávali souboje po celém hřišti. To se pak také přeneslo do vápna. V tomto ohledu určitě nastal pokrok," uznal slovenský rodák.

Speciální zápas to určitě bude pro Sašu Jakubova. Ostravský útočník totiž na podzim válel právě ve Varnsdorfu, kde střílel jeden gól za druhým.

„Saša je výjimečný hráč. Má dar a intuici být ve správný čas na správném místě. Ovšem Ostrava není jen o něm, Baník má dobře poskládaný tým, který je velmi silný. A má také dobrého trenéra. Samozřejmě to pro nás bude velmi těžké," má jasno.

Frťala má na čele vrásky ze zdravotního stavu svých hráčů. Mimo jsou stále Filip, Končal a Neuberg. Nově se k nim přidal krajní záložník Pavlo Rudnytskyy.

„Bohužel má od minulého zápasu silně naražená žebra, vypadá to, že si do konce sezóny nekopne. Takže nám bohužel odpadl další hráč," posteskl si Frťala.

Utkání Baník Ostrava – Varnsdorf se hraje v sobotu 6. května od 17.00 na Městském stadionu ve Vítkovicích.