Trenér Březin ovšem přiznal, že soupeř byl daleko lepší. „Nerad to říkám, ale výsledek neodpovídá průběhu hry. Hosté byli rychlejší, lépe kombinovali, my jsme ale dávali náhodné branky a poločas jsme vyhráli 3:1,“ kroutil hlavou Mokráček. Domácí dostal do vedení po rychlé akci Drahoňovský. Picek sice srovnal, ovšem Březiny do přestávky ještě dvakrát udeřily. Dvě minuty po vyrovnání nachytal brankáře hostů Wirkner a z úhlu ho prostřelil – 2:1. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil pro domácí SK stoper Majer, který si zaběhl za českolipskou obranu.

„Ve druhé půli byl stejný obraz hry. Hosté byli lepší, nás kolikrát podržel brankář Stejskal. Musím ale uznat, že čtvrté a páté brance vždy předcházela pěkná akce našich hráčů. Velmi aktivní byl střídající Galaš,“ poznamenal Mokráček.

Právě Galaš zařídil čtvrtou branku, kdy si našel dlouhý výkop brankáře Stejskala. Česká Lípa ovšem nesložila zbraně a postupně srovnala na 4:4. O výsledku tak rozhodla penalta. „Jirka Drahoňovský byl faulován a byl z toho pokutový kop. Ten Jirka proměnil a my nakonec vyhráli 5:4. Potěšilo mne, že jsme tak kvalitnímu soupeři dali pět branek, ale zase jsme čtyři inkasovali,“ konstatoval lodivod Březin.

Březiny tak zakončily přípravná utkání. „S přípravou jsem spokojen, mrzí mne, že jsme na utkání nebyli kompletní. Vlastně ani proti České Lípě jsem neměl k dispozici všechny hráče. Jinak se mi líbil zápas proti Junioru a závěr ve Skalici,“ ohodnotil Mokráček letní přípravu děčínského celku.

„Z týmu nikdo neodešel, nově je tu Kylián, Mottl, Knespl, Kroupa, Galaš a také Honza Němec, který je ovšem zraněný. Chtěli jsme ještě sehnat brankáře, ale to se nám bohužel nepodařilo,“ prozradil trenér Březin kádrové změny.

SK BŘEZINY - ČESKÁ LÍPA B 5:4

Poločas 3:1. Branky: 2. a 81. (pen.) Drahoňovský, 23. Wirkner, 26. Majer, 47. Galaš - 21. Picek R., 55.Burian, 63. Měšťan, 77 Brož. 45 diváků.
SK Březiny: Stejskal – Kylián, Majer, Mottl (46. Wenzel), Šturm – Kořínek, Knespl, Drahoňovský, Kroupa – Vlasák, Wirkner (46. Galaš)