Po výhře 7:0 z minulé sezóny se svěřenci Františka Dužára zaskvěli u Ohře i tentokrát. Domácí Slavoj pokořili 3:0. „S výsledkem jsme samozřejmě moc spokojení. Přijeli jsme zodpovědně bránit a čekali jsme na šance. Příležitosti přišly a my je využily. Paráda,“ byl po duelu výborně naladěn kouč hostů František Dužár.

Všechno podstatné se událo v prvním poločase, kdy Vilémov zasadil domácím hned tři gólové rány. Ve 13. minutě se po standardní situaci krásně trefil šikovný Havel. O pět minut později hosté kopali rohový kop, míč se odrazil ke Kopřivovi a domácí fandové podruhé klopili oči. Deset minut před koncem prvního dějství odcentroval Kopřiva a Ruszó potřetí rozesmutnil domácího brankáře.

Po změně stran si Vilémov cenné vítězství pohlídal. Domácí byli bezzubí a do vyložené šance se prakticky nedostali. „Bohužel, měli jsme problémy se sestavou. Při našem úzkém kádru je těch několik zranění a dalších potíží hodně znát. V poslední době se nám moc nevede, snad se to zlepší,“ doufá trenér Žatce Karel Chlad.

„Bylo to zasloužené. Věřím, že jsme se dobře naladili na domácí utkání s Krupkou,“ dodal manažer hostů Libor Sklenář.

Slavoj Žatec – Stap Vilémov 0:3 (0:3)

B: Havel, Kopřiva, Ruszó. R: Černý. ŽK: 5:3, 100 diváků

Vilémov: Vaňák – Čonka, Vavroušek, Kurel, Jindřich – Kopřiva, Pilko, Havel, Kučera – Buryánek, Ruszó (75. Smejkal)