„Domácím byl v týdnu omilostněn jejich kapitán a kanonýr Miloš Gibala a díky němu došlo na hřišti k nečekanému výsledku," pravil sklesle vilémovský manažer Libor Sklenář.

„Jsme šťastní, protože tuto výhru jsme moc potřebovali, zvláště po tom debaklu v minulém kole," nechal se slyšet trenér Brné Milan Česlák.

Hosté navíc přijeli jen s dvěma hráči na střídání. „Vzhledem k situaci musel být povolán i nestor David Vlk," mrzelo Sklenáře. Vilémovu chybělo kvarteto Vaňak, Vavroušek, Buryánek a Kotiš.

Poločas vyhrála Brná, jedinou trefu úvodního dějství obstaral Gibala, který ve 39. minutě využil chybu hostů a pohodlně otevřel skóre sobotního utkání.

Po změně stran se hosté hnali za vyrovnáním. Zadařilo se brzy, v 52. minutě si na rohový kop Havla naběhl Kaňkovský a začínalo se od začátku. „Snažili jsme se hrát fotbal a strhnout vítězství na svou stranu. Ale opak byl pravdou," smutně pokračoval Sklenář. V 78. minutě totiž domácí předvedli dlouhý aut, k míči se dostal opět Gibala a vystřelil Brné první body v krajském přeboru.

„Marná byla snaha posledních deset minut vsadit vše na útok, domácí již zhuštěnou obranou hosty do ničeho nepustili," dodal manažer Vilémova. „Hodně nám pomohli navrátilci do sestavy Gibala, Heřman i Novák jsou kvalitní hráči a je znát, když hrají. Jsou to velké posily pro mužstvo," uzavřel vše Česlák.

SK BRNÁ - STAP TRATEC VILÉMOV 2:1 (1:0)

B: Gibala 2 - Kaňkovský. R: Meder. ŽK: 1:3, 150 diváků.

Vilémov: Hadar - Krasnický, Jirchář, Kurel, Jindřich - Čurgali, Jägr, Havel, Kopřiva -  Kaňkovský (53. Čuda), Čonka (82. Vlk)