Daleko příjemnější starosti mají ve Vilémově. Tým z výběžku prokázal dobrou jarní formu. Na domácím hřišti předvedl skvělý druhý poločas a přejel kvalitní Srbice 4:0. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli hosté lepší, jednou nás zachránila tyč,“ přiznal vilémovský manažer Libor Sklenář. Po změně stran ale otevřel skóre domácí Jindřich a Vilémov na hřišti dominoval. „Byli jsme lepší a měli i další šance. Další tři branky přišly až v závěru. Tři body jsou zasloužené, diváci byli spokojení,“ dodal Sklenář. Nutno dodat, že poslední tři branky Vilémova padly v rozmezí deseti minut.

Nováček z Jílového má na přelomu dubna a května nesmírně nabitý program. Do klasického víkendového programu se mu nacpaly dvě dohrávky. Jílové nejprve v sobotu padlo doma s Perštejnem 1:3. V úterý pak svěřenci Ondřeje Barilly udolali Bílinu. O výhře 1:0 rozhodl v nastaveném čase stoper Florián. „Proti Perštejnu podali kluci dobrý výkon. Rozhodlo hloupé vyloučení Horáčka, který nás po hodině hry oslabil. Soupeř pak udeřil v samotném závěru. Přesto jsem hráčům nemohl nic vytknout,“ hodnotil porážku jílovský kouč. Bitva proti Bílině nepřinesla pohledný fotbal. Ale tři body zůstaly nakonec v Jílovém. „Oba týmy předvedly špatný výkon. Na nás se asi projevila nervozita. Jediné, co mě těší, je vítězství. To jsme potřebovali,“ zdůraznil.

Jeho tým tak má na kontě 36 bodů. „Mělo by to na záchranu stačit. Ale týmy ze spodku tabulky začínají tradičně vyhrávat. Máme hodně velkou marodku, to nás sráží. Ani nevím, jak to do dalšího zápasu sestavíme,“ dodal na závěr Ondřej Barilla.

Doslova existenční zápas odehrála poslední Modrá. A uspěla. Proti trápícím se Modlanům už v poločase vedla 3:0, hattrickem se blýskl Karlík. Tři body tak živí naděje na záchranu přeboru. „Je to paradox. Nehráli jsme dobře jako v jiných zápasech a máme tři body. Byli jsme hodně efektivní v koncovce. Sice jsme stále poslední, ale udrželi jsme bodový kontakt s ostatními,“ řekl trenér Modré Josef Rákosník.

Stap Vilémov – Sokol Srbice 4:0 (0:0) B: Havel 2, Jindřich, Hoke. R: Šmíd. ŽK: 2:2, 160 diváků.

Vilémov: Vaňák – Vomáčka, Jirchář, Kurel, Jindřich – Kučera (88. Čuda), Havel, Vavroušek, Honců (30. Hoke), Buryánek (80. Malec) – Ruszó (64. Čonka).

Jílové – Perštejn 1:3 (0:1) B: Červenka – Krok 2, Salák. R: Doubek. ŽK: 3:1. ČK: Horáček (J), 100 diváků.

Jílové: Smutný – Horáček, Florián (72. Kolář), Michalec (79. Vait), Reichelt – Červenka, Gaher, Feledi, Vosecký – Bílek, Just.

Modrá – Modlany 4:1 (3:0) B: M. Karlík 3 (1 z PK), Čapek – T. Vavrinec. R: Míč. ŽK: 2:0, 80 diváků.

Modrá: Matějka – Bičák, Tesařík, M. Fejfar, Mayerhofer – Žák (84. Pražák) – Šotola, T. Fejfar, Čapek, Čisár – M. Karlík.

Dohrávka 19. kola:

Jílové - Bílina 1:0 (0:0) B: Florián. R: Šmíd. ŽK: 5:1, 104 diváků.

Jílové: Vosecký - Reichelt, Florián, Michalec (17. Čermák), Vait - Červenka (2. Kořínek), Gaher, Feledi, Bílek - Kolář, Just.