Všechny podstatné události se zrodily v průběhu první půle. Po čtvrt hodině přišla chyba Jindřicha, Litoměřice šly do rychlého brejku a Pavlíček střelou k tyči nedal Jandovi šanci. Pak přišly dva zajímavé momenty Kaňkovského. Domácí střelec ale nejprve hlavičkou těsně minul, o chvilku později pak nadvakrát neprostřelil brankáře Pechatého.

Udeřilo ovšem na druhé straně. Hosté předvedli další rychlý kontr, vybagrovali domácí obranu a Tichý dával do prázdné branky. Jenže za čtyři minuty se Vilémov dostal zpět do utkání. Trestný kop Kaňkovského si totiž Svoboda srazil smolně do vlastní sítě.

„Inkasovali jsme, jak jinak, zase po standardce. Ale zápas jsme zvládli, takže dobré. Bylo to hodně důležité vítězství. Především z toho důvodu, že jsme se zase zvedli po té minulé zbytečné domácí porážce," pravil jeden z litoměřických trenérů Štefan Knapík.

Po změně stran už si hosté svůj hubený náskok udrželi a aktuálně drží stříbrnou pozici. Vilémov je s osmi body na desátém místě. „Soupeř hrál velice dobře, měl více míč na kopačkách a podnikal především rychlé brejky, ze kterých si vytvářel šance a vstřelil i oba góly. Škoda, mohli jsme vydolovat bod. Zápasů je před námi ještě dost, takže není vůbec nic ztraceno," pravil vilémovský manažer Libor Sklenář.

„Podali jsme výborný týmový výkon a byli jednoznačně kombinačně lepší. Ve druhém poločase už jsme hráli ze zabezpečené obrany na brejky," dodal Knapík.

Stap Tratec Vilémov – FK Litoměřice 1:2 (1:2)

Branky: 39. vlastní Svoboda – 15. Pavlíček, 35. Tichý. R: Machýček. ŽK: Krasnický, Stach, Jirchář, Kaňkovský – Stožický, Novotný. Diváci: 230.

Vilémov: Janda – Krasnický, Jirchář, Hnízdo, Stach – Demčenko (46. Kopřiva), Jägr, Jindřich (46. Dobeš), Demke (80. Čuda) – Vavroušek (65. Soukup), Kaňkovský.