Divizní derby skončilo podle papírových předpokladů. Vilémov porazil děčínské Řezníky na jejich trávníku 2:1, na vítězství se ale pořádně nadřel.
Řezníci začali skvěle a zaskočili v úvodu svého soka. „Kluci hráli skvěle, bojovali, bylo to dobré i po technické stránce. Zaslouženě jsme se dostali do vedení, když vykouzlil Demčenko krásnou střelu do šibenice,“ pochvalovali si začátek domácí stratég Pavel Horáček.

Místo vedení však soupeř vyrovnal. „Děčín začal sebevědomě a v úvodu byl lepší. My jsme osm minut před koncem poločasu srovnali. Hykovu střelu dorazil za bezmocného Choduru Kopřiva,“ nechal se slyšet manažer Vilémova Libor Sklenář.

Druhá půle už byla pevně v rukou favorizovaných hostů. Nebylo se čemu divit, Řezníci opět nastoupili pouze a náhradním brankářem na lavičce. „Po vysokém tempu klukům docházeli síly. Vilémov mohl vystřídat a nakonec rozhodl,“ smutně konstatuje Horáček. Vítězná trefa byla taktéž neuvěřitelná. „Kurel se trefil z pětatřiceti metrů za zkoprnělého Choduru. I přes další šance jsme další branku nedali, přesto zvítězili a zůstáváme na šestém místě,“ pochvalovali si Sklenář.

Brankář Chodura ještě chytil tři minuty před koncem pokutový kop Hykovi. Přesto Řezníci opět nebodovali, i když herně nezklamali. Doplatili, tak jako několikrát, na velmi úzký kádr.

FK ŘEZUZ DĚČÍN - SK STAP TRATEC VILÉMOV 1:2 (1:1)
Branky: Demčenko – Kopřiva, Kurel. ŽK: 1:0. r. Jeník, 70 diváků.
Řezuz: Chodura – Horáček, Folprecht, Jirchář, Bárta – Hoffman, Žáček, Žák, Betyár – Cimpl, Demčenko (70. Erneker)
Vilémov: Loos – Winzig, Šmalcl, Hyka, Buryánek – Vlk, Očipka, Dobeš (55. Kubeš), Kopřiva (68. R. Vichterey) – Dvořák, Kurel (80. Čuda)