Zbytečnou porážku si na své konto připsal v jarní premiéře SK Stap Tratec Vilémov.

V divizním klání prohrál Vilémov 1:2 v Žatci. „V utkání jsme postrádali Kurela, Vavrouška, Winziga a Zelingera. Naopak z Varnsdorfu nám vypomohl obránce Hauer a útočník Sjlivič,“ poznamenal na úvod manažer hostujících fotbalistů Libor Sklenář.

Hosté začali velmi aktivně a první velkou šanci si vytvořili v 10. minutě. Dobeš vystihl přihrávku Svobody, ovšem tváří v tvář domácímu brankáři trefil pouze jeho nohy. V 21. minutě se ale radoval domácí Slavoj. Míč se ve skrumáži dostal až na kopačky kanonýra Jakubova, který zblízka prostřelil Vaňáka – 1:0. Do konce poločasu mohl Vilémov v pohodě vyrovnat. Ovšem nejprve šel sám na Švarce Sjlivič, ovšem domácí brankář opět kraloval. Švarc pak předvedl další výborný zákrok ve 39. minutě. Kapitán Šmalcl poslal dlouhý míč za domácí obranu na Buryánka. Jeho lob však Švarc skvěle zachytil.
„První půle byla zcela v naší režii. Bohužel se neujala ani jedna velká šance. Naopak domácí z jediné střely na branku skórovali,“ zklamaně kroutil hlavou Sklenář.

I po změně stran pokračoval festival zahozených vilémovských šancí. Ve 46. minutě vysunul Sjlivič Kopřivu, ten si ale opět vylámal v dalším nájezdu zuby na pozorném Švarcovi. Na druhé straně musel zasahovat Vaňák proti hlavičce Jakubova. V 52. minutě se opět do dalšího úniku dostal Dobeš, ovšem opět ho zastavil vynikající domácí brankář. A v 63. minutě přišel šok. Jakubov si naskočil na Fořtův centr a Žatec překvapivě vedl 2:0. V 72. minutě už míč po odrazu mířil obloučkem do domácí branky, Švarc ho ovšem na brankové čáře lapil!

Vilémov stále útočil, osm minut před koncem netrefil Šmalcl zcela odkrytou domácí branku. Hosté se dočkali snížení v 84. minutě, kdy Hyka proměnil pokutový kop za nastřelenou ruku Bednáře. Fotbal je někdy krutý. To poznal i Vilémov, který byl lepší, ale v Žatci prohrál. „Kluci podali velmi dobrý výkon, domácí brankář Švarc byl ale nepřekonatelný. Navíc domácí měli hvězdu jménem Jakubov. Ale na kdyby se nehraje, body bere Žatec,“ upřímně konstatoval Sklenář.

Další kolo hraje Vilémov opět venku, na půdě posledních Blšan. Ty však k prvnímu utkání proti FK Litol vůbec nedorazily.

FK SLAVOJ ŽATEC - SK STAP TRATEC VILÉMOV 2:1

Branky: 21. a 63. Jakubov – 84. Hyka (pk). Rozhodčí: Vitner – Kapoun, Baum. ŽK: 2:2. Diváci: 300. Poločas: 1:0.
Vilémov: Vaňák – Hyka, Šmalcl, Hauer, Buryánek – Jirchář, Očipka, Dobeš, Kopřiva – Dvořák, Sjlivič (65. Zadina).