„Do Pokratic jsme bohužel přijeli s oslabenou obranou. Knížek byl pracovně v Praze, Lukáč bere antibiotika a Holešovský odehrál utkání s bolavou nohou. Po zranění nastoupil, jak se později ukázalo, nedoléčený Dobeš, který odehrál jen pár minut v obraně. Proto musel do základu na beku vypomoci po dlouhé době Jirův a na stopera se posunul záložník Kirchner," prozradil trenér Šluknova Ladislav Čurgali.

Začátek zápasu patřil Pokraticím. Domácí se nejprve prosadili krásnou střelou na zadní tyč, podruhé lovil Janda míč ze své sítě po standardní situaci a dobře umístěné hlavičce. „Kdybychom do poločasu vedli 4:0, nikdo by se nedivil. Ze čtyř, pěti šancí jsme zužitkovali pouze dvě a povolili hostům dokonce po půl hodince hry dát kontaktní gól," říkal dlouholetý šéf domácích  David Keltner.

Hostům vlil krev do žil  Svobodův gól. Po změně stran byl Šluknov aktivnější, jeho snahu však zmrazila trefa z penalty. V závěru navíc ještě neproměnil pokutový kop Janda, kterého vychytal Slanina. „Chtěli jsme tu urvat nějaký ten bod, to se nepovedlo. Byl to psychicky hodně náročný zápas, proto děkuji hráčům za disciplinovanost, že se nenechali vyloučit.  V příštím utkání hostíme poslední Travčice, tak věřím, že opět mákneme 
a vrátíme se rychle na vítěznou vlnu," doufá Čurgali.

To domácí Pokratice zažívají velmi dobrou sezónu a nadále nahánějí první Střekov, který zatím neztratil ani bod. „Mám pro realizační tým a celou kabinu jen slova uznání za dobře odvedenou práci. Už 
i proto, že jsme postrádali Bergmanna, Knopa, Kocmana, Dufka, Šikla a ne zcela fit Radka Krejčíka. To sečteno
a podtrženo má svou váhu," uzavřel vše předseda Pokratic Pavel Šemelík.

SOKOL POKRATICE - PLASTON ŠLUKNOV 3:1 (2:1)

Branky: Suk, Písař, Kyzlík – Svoboda. R: Sabo. ŽK: 1:3. Diváci: 80.

Šluknov: Janda – Jirův (85. Uchytil), Holešovský, Dobeš (13. Jiřinský), Koukol – Altman (75. Jetýlek), Kirchner, Svoboda, Zounar – Horák, Hajduk.

Zdroj: Youtube