Kategorie M (malotřídní školy) vyhrála ZŠ Ludvíkovice, která postoupila do krajského finále, před ZŠ Svět Děčín a ZŠ Malšovice. V kategorii A (1. - 3. třídy) do krajského finále postoupil výběr ZŠ U nemocnice Rumburk, který ve finále porazil 5:4 na penalty ZŠ Edisonovu Varnsdorf. A konečně kategorii B (4. - 5. třídy) opanovala a postup si zajistila ZŠ Kamenická Děčín, která vyhrála všechny zápasy okresního finále. Druhé místo získala ZŠ Benešov nad Ploučnicí, pomyslný bronz pak patřil ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín.

Zdroj: DENÍK/Jaroslav Zeman

Turnaj žáků prvního stupně základních škol doznal po covidové přestávce drobných změn v pravidlech. Hrálo se s počtem pěti hráčů v poli, k tomu jeden brankář, ve starší kategorii už nesměl brankář po malé domů chytit míč do ruky. Také byla v letošním ročníku zahájena kategorie malotřídních škol, do které se přihlásily čtyři týmy. Celkem se turnajů ve všech zmíněných kategoriích zúčastnilo 38 týmů z 23 škol děčínského okresu.

„Nutno konstatovat, že herní úroveň a především fyzický fond dětí se dosti snížil. Důvodem není jen covidové období, ale celkově snížená doba pobytu dětí venku, spojená s jejich aktivním pohybem. Proto je každá pohybová aktivita žáků, nad rámec tělesné výchovy, vítána! Touto cestou tedy děkuji všem pořadatelům této akce a pomocníkům ze Základních škol ve Chřibské a Markvarticích,“ zhodnotil vše Miroslav Kroupa, okresní garant turnaje.

Krajské finále 24. ročníku McDonald´s cupu se odehraje 17. května na stadionu FK Teplice.