Konečnou remízu braly obě strany. „Vzhledem k průběhu utkání je remíza asi spravedlivá. Bod z tohoto utkání beru, boj o čelo tabulky je pořád otevřený," přiznal jílovský kouč Ondřej Barilla. „Važme si těch dvou bodů, protože můžou na konci soutěže hrát velkou roli," má jasno trenér Modré Josef Rákosník.

Od prvních minut bylo vidět, že oba celky jsou velmi dobře takticky připraveny, a tak se hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Modrá byla v prvním dějství o trochu lepším celkem.

„Do dvou velkých šancí se dostal Vojta Kříž, v obou případech ho vychytal skvělý Vosecký," mrzelo Rákosníka. „V prvním poločase nám absolutně chyběl pohyb a nasazení," zlobil se Barilla.

Po změně stran se karta obrátila, rozhodnout mohlo právě Jílové. Na největší šance si ovšem diváci museli počkat až do poslední pětiminutovky. Nejprve odcentroval do vápna Červenka, míč propadl až k Bílkovi, který nastřelil spojnici jeho branky. Za minutu se k trestnému kopu postavil kapitán Just a jeho nádherná střela se odrazila za zády Kratochvíla od tyče zpět před branku, kde nejprve promáchl Feledi a následně Michalec poslal míč do boční sítě.

Smutným hrdinou pak byl brankář Vosecký. „Nejprve v páté sérii vychytal Čapka, následně ale svůj pokus neproměnil," konstatoval Barilla.

Dva body tak získala Modrá. „Hrálo se tvrdě, ale fér. Jsem rád, že si hráči obou mužstev zachovali chladné hlavy a po mediálních masážích odehráli zápas korektně. Myslím, že důležitost zápasu ovlivnila 
i kvalitu hry," dodal Rákosník.

„Škoda šancí v závěru utkání, dvakrát jsme orazítkovali brankovou konstrukci a následné dorážky jsme řešili zbrkle," uzavřel vše Ondřej Barilla.

Modrá díky lepšímu skóre poskočila na první místo.

FK Jílové – Jiskra Modrá 0:0 – na PK 2:3

R: Klimpl. ŽK: 1:3, 250 diváků.

Jílové: Vosecký – Geletič, Michalec, Rangl, Červenka – Kudrna, Feledi, Čermák, Farkaš (80. Kolář) – Just, Bílek.

Modrá: Kratochvíl – Bičák, Podolský, M. Fejfar, Tesařík – T. Fejfar, A. Čapek, Žák, Vaschkevich (46. Fichtner) – Kříž, Štorc.