„Rozhodně výsledkově nevydařený úvod. Musíme to hodit za hlavu. V naší hře byly dobré věci. Vyhořeli jsme v koncovce, každý viděl, že ty šance tam byly. Sokolov přijel s jasnou taktikou, tu splnil do puntíku. Je to škoda," drbal se na hlavě Jan Juroška, letní posila z pražské Dukly.

Po vzájemném oťukávání jako první udeřil Sokolov. Machek z trestného kopu našel Takácse, který z malého vápna nedal Porcalovi šanci. „Stoper mi to odhlavičkoval přímo na nohu. Pak to bylo snadné. Jsem rád, že jsem skóroval hned v prvním zápase," přiznal Takács, který se Sokolovem absolvoval tři tréninky.

Po půl hodině hry převzal otěže Varnsdorf. Jenže šance Rudnytskyyho, Martana nebo Daníčka kýženým gólem neskončily. „Mrzí mě začátek. Kluci byli přemotivovaní a zbrklí. Z toho pramenily naivní fauly. Po půl hodině se naše hra zlepšila, byly tam převahové situace. V nich mi ale zase chyběla větší zarputilost," mrzelo domácího kouče Romana Skuhravého.

S nástupem do druhého poločasu se obraz hry nezměnil, Varnsdorf uzamkl svého soupeře na jeho polovinu a hnal se za vyrovnáním. Filipova hlavička se ale mezi tři tyče nevešla, střela Daníčka minula o centimetry levou tyč sokolovské branky.

V závěru už Varnsdorf více otevřel hru a hosté ho mohli ztrestat rozhodujícím úderem. Několikrát se v dobré šanci objevil střídající Vaněček, ale domácí kapitán Porcal ho vždy bravurně vychytal.

„Vítězství ve Varnsdorfu si ohromně vážíme. Měli jsme i nezbytné štěstí, byly tam pasáže, kdy nás domácí hodně zatlačili. Ale kluci to přežili a dovedli zápas do vítězného konce. Já jim za to děkuji, byl to zodpovědný výkon," radoval se sokolovský stratég Daniel Šmejkal. „Ve finále klukům nemám co vyčítat. Dvě třetiny utkání jsme byli lepší, ale fotbal se hraje na góly," zakončil vše varnsdorfský lodivod.

FK Varnsdorf – Baník Sokolov 0:1 (0:1)Branka: 14. Takács. Rozhodčí Jech: ŽK: Martan, Schubert – Machek. Diváci: 752.
Varnsdorf: Porcal – Geissler, Zieris, Filip, Tvaroha – Juroška (62. Durdevič), Zbrožek, Daníček (70. Ondráček), Rudnytskyy (66. Schubert) – Jurča, Martan.