Papírové předpoklady se naplnily, mostecký Baník ve varnsdorfské Kotlině nepřekvapil. Aneb favorizovaný Varnsdorf porazil v derby Most 3:1. Baník tak dostal definitivní razítko na sestup do ČFL.

„Ukázalo se, že zápasy s papírově slabšími soupeři jsou těžké. My jsme si to mohli zkomplikovat hlavně sami," přiznal po zápase varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

Domácí začali za slunečného podvečera velmi aktivně. Po jedenácti minutách už mohla Kotlina slavit. Norek rychlým pasem skrz mostecké vápno našel Martana, který bez problémů překonal Mandouse. A rychlonohý ofenzivní záložník Varnsdorfu v 35. minutě ukázal, že v posledních dvou zápasech má střelecký apetit a z hranice vápna nedal brankáři Baníku šanci. Jenže o chvilku později přišel faul a z následné penalty hostující kapitán Jan Procházka snížil.

„Místo, aby se naše koncentrace zvýšila, tak přišla slabší pasáž. V kabině jsem klukům zdůraznil, aby nepřestávali být aktivní," prozradil trenér Varnsdorfu.
Deset minut po zahájení druhého poločasu pak všechny uklidnil Ďurděvič. Domácí útočník se po přiťuknutí Brei-teho zbavil obránce a technickou střelou nechal nebohého Mandouse v roli statisty.

Martan pak několikrát útočil na druhý hattrick v řadě. Ještě v první půli jeho navštívenku zastavila tyč, v té druhé pak centru Tvarohy hlavou těsně minul. Poslední šanci pak promarnil po individuální akci, kdy se dostal do nefotbalové pozice a míč mezi tři tyče opět nezamířil.

To ale nemuselo Varnsdorf mrzet, jeho náskok na třetí Varnsdorf je stále tříbodový. „Jsme rádi, že jsme to zvládli," dodal Frťala.

Zatímco domácí kabina křepčila, ta hostující dostala definitivní razítko na sestup do třetí ligy. „Hodnocení? Zase jsme prohráli. Chtěli jsme si zahrát fotbal, ale to se nám moc nedařilo. Góly jsme si dali vlastně sami," hlesl kapitán Mostu Jan Procházka.

FK Varnsdorf – FK Baník Most 3:1 (2:1)

Branky: 11. a 35. Martan, 54. Ďurděvič – 37. Jan Procházka (PK). R: Příhoda – Černý, Kříž. ŽK: Hanzlík, Kurtaj (oba Most). Diváci: 890.

FK Varnsdorf: Porcal – Landovský (46. Kvída), Zieris, Filip, Norek – Breite, Zbrožek (56. Kotiš) – Tvaroha, Janoušek, Martan (70. Jurča) – Ďurděvič.