Už bylo na čase. Varnsdorfští fotbalisté v dohrávce 18. kola porazili 2:0 Pardubice a připsali si na své konto první jarní výhru.

Trenér Zdenko Frťala musel oželet vyloučeného stopera Zierise a kapitána Kotiše. 
V prvním poločase se diváci na stadionu v Kotlině spíše nudili. Oba týmy se topily v nepřesnostech a oba brankáři se ani nezahřáli. Když už se některý z týmů dostal do akce, přišel nepřesný centr, nebo dobrý zákrok obránců.

Varnsdorf si v první půli vybojoval několik rohů, ale všechny přišly nazmar. Fanoušci si  v první půli fotbalu moc neužili. „První půle byla z obou stran nepřesná. Ani jednomu celku se nedařilo v přechodové fázi," podotkl trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Po změně stran už oba týmy nabídly divákům přece jen lepší podívanou. V 59. minutě spálil po přihrávce Rudnytskyyho velkou šanci Breite. Na druhé straně pak musel 
několikrát skvěle zasahovat Porcal proti pardubickým příležitostem. V té samé minutě podnikli domácí rychlý kontr, který pohotově zakončil Dobrovolný – 1:0. „Přežili jsme velkou šanci soupeře a sami jsme udeřili. To Pardubice zmrazilo," zdůraznil Frťala.

Varnsdorfu tato branka pomohla a za třináct minut přidal důležitou druhou trefu Rudnytskyy. Ten využil obrovského závaru před Frydrychem a míč napálil do sítě – 2:0. Vzápětí mohl snížit Pospíšil, ale hlavou v jasné pozici minul. A když pak nepřidal třetí branku Rudnytskyy, na domácí výhře se nic nezměnilo.

„Druhá branka byla důležitá, dodala nám klid. Kluci dneska od první minuty bojovali a odměnou jim bylo vítězství. Jen mne mrzí další zranění. Mach má problémy s kotníkem a bude to mít zřejmě dlouhodobější ráz," dodal závěrem kouč Varnsdorfu.

FK VARNSDORF - FK PARDUBICE 2:0 (0:0)

Branky: 60. Dobrovolný, 73. Rudnytskyy. R: Houdek – Kříž, Hrabovský. ŽK: Jakobovský – Pospíšil, Hodas. Diváci: 630.

FK Varnsdorf: Porcal – Mach (44. Tvaroha), Jakobovský, Kouřil, Dobrovolný - Martan (80. Just), Cana, Breite, Rudnytskyy - Schubert - Volf (51. Vilkovský)