Vzhledem k neúspěchu Vítkovic ale parta trenéra Frťaly slaví dvě kola před koncem definitivní jistotu záchrany druholigové soutěže.

Slezané naopak zvládli generálku na finále poháru. Domácím stačily tři minuty k tomu, aby dali úvodní branku. Mozol vysunul Jurečku, který našel centrem Puškáče – 1:0. O patnáct minut později Puškáč nahrával a Zapalač zvyšoval na 2:0. „Opět jsme do zápasu vstoupili špatně. Prvních dvacet minut bylo z naší strany katastrofálních, dělali jsme věci, které nás sráží," zlobil se hostující trenér Zdenko Frťala.

Šance měli ale i Severočeši, do dvou slibných se dostal Fotr, pokaždé ale ztroskotal na brankáři Fendrichovi. „Do třicáté minuty jsme hráli parádní fotbal. Poté se nám do hry vkradl mix strachu, abychom utkání zvládli. Přestali být aktivní a začali myslet na pohár. Z toho pramenila hektika a panika, která nás provázela celý druhý poločas. Jsem rád, že jsme nakonec zápas výsledkově zvládli," poznamenal opavský trenér Roman Skuhravý.

Po přestávce dali hosté gól na děje, jenomže radost jim vydržela jen minutu. Na druhé straně utekl Schaffartzik a zvýšil na 3:1. Soupeř ještě jednou snížil. Opavské vítězství pečetil v závěru Jurečka. „Opava vyhrála zaslouženě, jsem rád, že ve druhém poločase jsme byli součástí kvalitního fotbalu," uzavřel Frťala.

Jeho tým se v předposledním kole představí doma proti Frýdku-Místku.

SFC Opava – FK Varnsdorf 4:2 (2:0)

B: 3. Puškáč, 18. Zapalač, 51. Schaffartzik, 90. Jurečka – 50. a 80. Richter. R: Houdek – Hrabovský, Flimmel. ŽK: M. Helebrand – Lischka, Knejzlík. ČK: 81. Lischka. Diváci: 2955.

Varnsdorf: Porcal – Novotný, Bílek (46. Knejzlík), Lischka, Richter – Beránek (61. Švantner), Zbrožek – Bláha, Durdevič, Daníček – Fotr (46. Dordić).