„Vítězstvím si nesmírně vážíme, je to pro nás velmi důležité. Ale stále není nic hotovo,“ zdůraznil trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

„Věděli jsme, že nás tady nebude čekat nic lehkého. Domácí asi více chtěli, hráli srdcem a navíc měli potřebné štěstí,“ litoval pardubický kouč Jaroslav Novotný.

Varnsdorf začal skvěle. Kozma nakopl míč za obranu, Ondráček z první našel Klobásu, který po dvou minutách prostřelil Knoblocha. „Adam to dal z jedničky do kapsy. A já jsem byl tam, kde mám být,“ popsal celou situaci Stanislav Klobása. Domácí náskok mohl zvýšit Zbrožek, jeho hlavička skončila na břevně. Ale udeřilo na druhé straně, kdy Samoela překonal Kovář. „Byla to škoda, začátek nám vyšel. Po té brance byly Pardubice lepší, půl hodiny hrály výborně,“ připomněl Klobása.

Jenže právě po půl hodině přišel rohový kop a dlouhán Martin Kouřil protlačil míč do sítě. „První poločas byl poměrně vyrovnaný. Ještě tam měl Kovář zajímavou šanci,“ hlesl Novotný.

Do druhého poločasu vletěl Varnsdorf naprosto famózně. Ve 47. minutě se prosadil Durděvič a za dalších deset minut se po akci Ondráčka opět trefil Klobása. „Adam si to zasekl, já to předpokládal. A dopadlo to dobře,“ culil se Klobása. „Ta třetí branka nás zlomila. Pak jsme si vlastně žádnou velkou příležitost nevypracovali. Mohli jsme poskočit na třetí místo, nepovedlo se. Je to zklamání,“ přiznal pardubický trenér.

„Zlepšili jsme defenzivní část, pomohlo střídání Chlumeckého. Navíc jsme byli efektivní v koncovce,“ dodal Zdenko Frťala.

To domácí po závěrečném hvizdu sudího padli na trávník. Náročný program nekončí. Ve středu hraje Varnsdorf ve Znojmě, v neděli hostí Táborsko. Sezónu pak zakončí zápasem v dalekém Třinci. „Máme sice třicet bodů, ale to na záchranu asi stačit nebude. Musíme to ale ukopat, druhá liga sem prostě patří,“ dodal Stanislav Klobása.

FK Varnsdorf – FK Pardubice 4:2 (2:1)

Branky: 2. a 57. Klobása, 30. Kouřil, 47. Durděvič. R: Matějček – Ratajová, Novák. Diváci: 522.

Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Zieris, Kouřil, Chlumecký (29. Bílek) – Bláha, Kozma, Zbrožek, Ondráček (74. Dordić) – Durděvič, Klobása (72. Šup).