„Každé vítězství se rodí těžce a dnes to bylo obzvlášť těžké. Nemyslím si, že jsme Znojmo ubránili, hráči hráli účelově. Některá utkání jsme prohráli zbytečně, ale myslím si, že dnes neměli domácí šanci,“ hodnotil utkání trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Po hodině hry otevřel skóre utkání Ondráček, minutu před koncem dal razítko na výhru hostů Klobása. „Je to u nás obehraná písnička, je to v každém zápase. Dnes to byly u inkasovaných branek úplně šílené chyby, takže se nemůžeme divit. Nemyslím si, že bychom byli horším týmem. Nevím, co k tomu říct,“ kroutil hlavou hrubě nespokojený útočník Znojma Rostislav Šamánek.

„Věděli jsme, co na nás asi bude Znojmo hrát. Tomu jsme přizpůsobili taktiku. Hráči chodili do jejich otevřené obrany a čekali na jejich chyby. První gól jsme dali po hrubé chybě domácích. Znojmo hru otevřelo a my měli další šance ke zvýšení náskoku. Jsme rádi, že vezeme nulu a tři body,“ pochvaloval si trenér Frťala.

Kotlina už prakticky může slavit záchranu. K definitivní jistotě stačí Varnsdorfu v neděli proti Táborsku uhrát bod. Znojmo naopak prožívá na jaře výsledkovou krizi. „I kdybychom poslední dva zápasy vyhráli, je to špatné jaro,“ dodal Šamánek.

1. SC Znojmo – FK Varnsdorf 0:2 (0:0)

Branky: 61. Ondráček, 89. Klobása. R: Pechanec – Vlček, Lakomý. ŽK: Šamánek, Helísek – Bláha, Durděvič, Klobása

FK Varnsdorf: Samoel – Bílek, Zieris, Kouřil, Chlumecký – Dordić (55. Klobása), Ondráček (85. Kozma), Bláha, Kocourek, Barac (88. Rudnytskyy) – Durdević