Vítězstvím 4:0 skončilo derby mezi Modrou a děčínským Juniorem. Domácí tak potvrdili roli favorita a nadále s Jílovým vévodí tabulce.
Naopak Děčín zůstává s dvanácti body v dolní polovině tabulky. Konečná porážka je pro hosty velmi krutá. „Čekali jsme náročný zápas a to se také potvrdilo. Myslím, že rozhodla větší zkušenost našeho mužstva, ale hosté předvedli velmi solidní výkon a určitě nepatří na spodek tabulky," přiznal domácí trenér Josef Rákosník.

Poločas vyhrála Jiskra 2:0. Nejprve si našel odražený míč Slykhouski, pět minut před koncem se po kombinaci prosadil Podolský, který mohl přidat i další branky.

Ale i Děčín měl gólové šance. V té největší uháněl samotný Gaher na Kratochvíla. Moderský brankář svůj tým podržel. „Hráči se snažili, hlavně v prvním poločase byli domácím vyrovnaným soupeřem," podotkl vedoucí Děčína Miroslav Tyl.

Po změně stran už Modrá byla lepší a upravila konečné skóre na 4:0. Nejprve se trefil nejlepší kanonýr soutěže Vojtěch Kříž, v 65. minutě uzavřel zápas čtvrtou trefou Fichtner.

„Na I.A třídu měl zápas velmi slušnou úroveň. Zatímco my jsme své šance nakonec dokázali proměnit, hostující mladíčci to řešili zbrkle. Ale to tak u tak mladých mužstev někdy bývá. Takže s vítězstvím
i třemi body panuje u nás spokojenost. I když nějaké nedostatky tam určitě byly, to musím přiznat," dodal Rákosník.

Jiskra zakončí podzim na půdě Lovosic. Perspektivní tým Děčína dostal krutou lekci. Ukázal, že má svoje kvality. „Naši mladíci i přes čtyři obdržené branky ostudu neudělali a proti zkušenému celku domácích podali slušný výkon," uzavřel vše Miroslav Tyl.

Nepovedený podzim zakončí svěřenci trenérů Řeháka a Přibyla na domácí půdě, kdy přivítají nováčka z Oldřichova.

Jiskra Modrá – Junior Děčín 4:0 (2:0)

B: Slykshouski, Podolský, Kříž, Fichtner. R: Kolátor. ŽK: 6:4, 100 diváků.

Modrá: Kratochvíl – Bičák, M. Fejfar, Tesařík, Štěrba – Fichtner, Podolský, T. Fejfar, Slykshouski (69. A. Čapek) – Kříž (78. Šotola), Vaschkevich (61. Sýkora).
Děčín: Smutný – Krupička, Horáček,Florián (78. Máša), Lhoták – Hadrava, Gaher, Beneš, Jakubec – Přibyl (73. Moc), Chyna.