Zasloužené vítězství Jiskry podtrhl dvěma góly šikovný záložník Čisár. „Hrálo se prakticky o šest bodů. Byl to bojovný zápas, vyhráli jsme právem,“ řekl trenér Josef Rákosník.

Ten využil i služeb dvou hráčů, kteří by podle informací Deníku měli odehrát první dva zápasy. V záloze se představil Klínský (Malšovice), v útoku Přibyl (Junior Děčín). Po dlouhém zranění se vrátil Antonín Čapek, naopak na marodce jsou Podolský nebo Štorc.

Po jedné šanci na obou stranách otevřel skóre překvapivou střelou Čisár, který zaskočil brankáře Králíka. „Mohli jsme vedení potvrdit, ale třeba Přibyl zahodil velkou šanci. Do poločasu se ale znovu trefil Čisár,“ pokračoval Rákosník.

Po změně stran byla Kadaň aktivnější. „Nás ale podržel dobře chytající Matějka. Hodně mě mrzí vyloučení Martina Fejfara, které bylo hloupé a zbytečné,“ posteskl si.

Modrá tak drží ve vyrovnané spodní části tabulky třinácté místo. „Tabulka se nám ještě více zdramatizovala. Jak jsem říkal už po podzimu, o záchranu bude hrát více jak polovina týmů celého přeboru,“ dodal Josef Rákosník.

Jiskra Modrá – Tatran Kadaň 2:0 (2:0)

Branky: 23. a 43. Čisár. R: Doubek. ŽK: 2:2. ČK: M. Fejfar (Modrá). Diváci: 100.

Modrá: Matějka – Bičák, Tesařík, M. Fejfar, Veselý – Klínský, T. Fejfar, Mayerhofer, Čisár – Čapek – Přibyl (72. Šotola)