Druhý Šluknov vyslal do Hostovic sestavu složenou převážně z dorostenců. A podle toho to také dopadlo, Plaston dostal pět branek. „Výsledek vypadá hrozivě. Ale nám už o nic nešlo a pro mladé je to cenná zkušenost. První poločas nebyl špatný, ve druhém jsme dostali tři rychlé branky a bylo hotovo,“ řekl trenér Aleš Gall. Šluknov tak bude čekat, zda stříbrná pozice bude postupová. „Pokud by se naskytla šance postoupit, brali bychom to všemi deseti. Vyšší soutěž bychom rádi hráli, máme mladý tým. Uvidíme, jak to dopadne,“ dodal kouč.

Union Děčín zabojoval a tři důležité body z Chabařovic ho nakonec posunuly na čtvrté místo. Vítězství celku z Bynova vystřelil v samotném závěru Galaš. „Byl to dobrý zápas z obou stran. Pro nás dobře, že jsme do poločasu vyrovnali. Pět minut před koncem pak po akci Murdycha rozhodl Galaš. Nakonec si myslím, že to bylo zasloužené vítězství. Umístění v první čtyřce byl náš cíl. Osobně si myslím, že jsme ale mohli být klidně druzí. V sezóně jsme dost bodů lacino poztráceli,“ připustil vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Nováček z Dobkovic prohrál na půdě prvního Chuderova 3:4 a v tabulce se nakonec propadl na sedmé místo. „Hrál se pěkný fotbal. Domácí byli v koncovce efektivnější. Ukázalo se, že mají šikovné útočníky. Pro nás je to škoda, nějaký bod jsme mohli získat. Konečné umístění zase tak neřešíme, důležitější byl herní projev. A ten nebyl špatný,“ řekl kouč Dobkovic Zdeněk Štol.

Jiříkov se loučil na domácím hřišti. Hlavně díky druhému poločasu porazil poslední Heřmanov 6:1. A bral konečné šesté místo.

Záchranu hlásí nováček z Březin. Poslední zápas ale dal malou kaňku na jinak povedené jaro. Svěřenci Vladimíra Puncmana po špatném výkonu podlehli na domácím hřišti Svádovu 2:4. Přitom obě branky vstřelili za stavu 0:4 v samotném závěru.

Horní Podluží a Heřmanov nebudou na tuto sezónu vzpomínat v dobrém. Oba celky si už vlastně na začátku jara „předplatily“ poslední dvě místa v tabulce.  Podluží se loučilo domácí remízou s Trmicemi, Heřmanov pro změnu debaklem v Jiříkově.

Chuderov – Dobkovice 4:3 (2:1) B: Soukup 2, Zvonek, Řezníček (PK) – Doksanský, Kutzler (PK), Šmalcl.
Jiříkov – Heřmanov 6:1 (1:1) B: Häusler 2, Altman, Vu Quoc, Bajan, Průcha – Majerik.
Hostovice – Šluknov 5:0 (1:0) B: Tipan 3, Černohorský, Štorc.
Chabařovice – Union Děčín 2:3 (1:1) B: Kytka, Čisár – Galaš 2, Malowanyj.
Březiny – Svádov 2:4 (0:3) B: Šimek 2 – Pittner 2, Vošahlík, Janouš.
Hor. Podluží – Trmice 3:3 (1:1) – na PK 1:3 B: Boštík, Kovač, Riedel – Greé 2, Benáček.