Ačkoliv rozhodla jediná branka, varnsdorfská výhra byla naprosto zasloužená. „Byli jsme hladovější a oproti soupeři nechali na hřišti opravdu sto procent. Důležitá výhra,“ ocenil tři body varnsdorfský kouč Zdenko Frťala. „Je to velké zklamání. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. S tím, co jsme tady předvedli, jsme prostě nemohli myslet na body,“ hlesl po zápase velmi zklamaný trenér Ústí nad Labem Aleš Křeček.

Varnsdorf svého soupeře přehrával hlavně v prvním poločase. A ve 20. minutě se narodila klíčová situace. Před vápnem se do míče opřel Durděvič a míč skončil za zkoprnělým Vaškem u pravé tyče. „Kopali jsme standardku a míč se ke mě odrazil. Tak jsem to napálil a spadlo to tam,“ culil se šťastný střelec.

Ten samý hráč mohl po půl hodině přidat druhý zářez. Jeho penaltu ale zneškodnil brankář Vašek. „Vždy jsem to kopal na jednu stranu, teď jsem zkusil změnu. A nevyšlo to,“ kroutil hlavou.

Hosté hlavně v prvním poločase působili hodně odevzdaným dojmem. Po změně stran alespoň o výsledek zabojovali. Vyloženou šanci ale prakticky neměli.

„Nepochopil jsem výkon našeho týmu. Přitom v posledních zápasech měly naše výkony stoupající tendenci. Jsme v kritické situaci. Je to jednoduché, od středečního zápasu s Vlašimí musíme naplno bodovat,“ zdůraznil Křeček.

To Varnsdorf poskočil na dvanácté místo. A od posledních dvou týmů ho dělí osm bodů. „Víme, že derby bývají nervózní. Ale kluky musím pochválit, předvedli dobrý výkon. Soupeř nás trošku překvapil, že nedal do útoku Sašu Jakubova. Na to jsme se připravovali. Bereme to jako povzbuzení do dalších zápasů. Ještě jich máme osm. Zdaleka nemáme vyhráno. Musíme sbírat body, abychom měli co nejrychleji klid,“ dodal Frťala.

Už ve středu hraje Varnsdorf další zápas, od 17 hodin nastoupí v Sokolově proti Baníku.

FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem 1:0 (1:0)

Branka: 20. Durdević. Roz.: Marek – Caletka, Fišer. ŽK: Kozma, Rudnytskyy – Ťok. Diváci: 819.

Varnsdorf: Porcal – Bílek, Zieris, Kouřil, Rudnytskyy – Zbrožek, Kocourek (70. Bláha), Kozma – Durdević, Klobása (46. Šup), Dordić (81. Ondráček)