„Klukům nemohu nic vyčítat. Nasazení, chuť a další faktory byly v pořádku. Výsledek je pro nás krutý," zklamaně pravil trenér Varnsdorfu Roman Skuhravý.

Úvod utkání patřil Varnsdorfu, ve 12. minutě ho navíc dostal do vedení Tvaroha. A přicházely i další šance. „První půl hodinu nás domácí jasně přehrávali. Kdybychom prohrávali o tři branky, nikdo by se nemohl divit. Měli jsme štěstí," přiznal hostující lodivod Petr Frňka.

Konec první a začátek druhé půle už tak jasný nebyl. Hosté vyrovnali hru a záhy také skóre. V 50. minutě totiž vyrovnal Ibrahim. „Trochu jsem se toho bál. Kluci se najednou báli, že mají co ztratit. Hodně to bylo vidět v závěru první a na začátku druhé půle. Chyběla nabídka. To byl jeden z rozhodujících momentů," mrzelo Skuhravého.

Dalším zlomovým okamžikem byla vítězná trefa Džafiče, která padla v Kotlině dvacet minut před koncem. „Sráží nás, že dostáváme góly z malého vápna. To se prostě nesmí stávat," zlobil se varnsdorfský lodivod.

Domácí se hnali za vyrovnáním, ale obrovské šance Daníčka, Zierise a Radima Jurčy zůstaly nevyužity. A zákonitě pak přišel trest. V nastaveném čase podtrhl vítězství Táborska svou druhou trefou v zápase Ibrahim. „Pro nás jsou tři body zlaté, pro domácí je to hodně krutý výsledek. Za stavu 2:1 mohli několikrát vyrovnat, stálo při nás štěstí. Ale takový je fotbal, také jsme to několikrát zažili. Rozhodla naše lepší efektivita, věřím, že Varnsdorf se zvedne a začně bodovat," zakončil své hodnocení stratég Táborska Petr Frňka.

„Bolestná prohra, prim hrály individuální chyby. Opakuji, že klukům toho nemám co vytknout. Musíme se prostě rvát dál a věřit, že to zlomíme," dodal Roman Skuhravý.

V dalším kole čeká Varnsdorf zápas na půdě Hradce Králové.

FK Varnsdorf – MAS Táborsko 1:3 (1:0)

Branky: 12. Tvaroha – 50. Ibrahim, 70. Džafič, 90+1. Ibrahim. R: Adámková – Vitner, Melichar. ŽK: Porcal, Zieris, Juroška – Šiml, Sladký, Džafič. Diváci: 852.

FK Varnsdorf: Porcal – Zieris, Kvída (77. Schubert), Juroška, Zbrožek, Tvaroha – Filip, Ondráček (66. Durdevic), Daníček – Chukwuma (58. Špaček), Jurča.

Táborsko: Toma – Ciferský, Mráz, Hanzlík, Sladký – Nešický (39. Traore Ibrahim), Šiml, Ciku (46. Džafič), Presl (74. Kočí), Javorek – Slepička.