„To, co jsme předvedli v Krupce, se ani fotbalem nazvat nedá. Bez nasazení a bojovnosti se o záchranu nehraje. Neskutečné množství zkažených přihrávek, neochota běhat. Navíc přechodová fáze byla doslova tragédie,“ nebral si servítky trenér Modré Josef Rákosník.

Přesto hosté drželi skoro celý poločas bezbrankový stav. „Hned na začátku jsme měli dvě velké šance. Kdybychom je dokázali dát, tak by se ten zápas vyvíjel úplně jinak, mohl by skončit třeba vítězstvím o pět nebo o šest branek. Modrá takhle bojovala ze všech sil a dlouho měla šanci na dobrý výsledek,“ přibližuje trenér Krupky Martin Vrtiška.

Až v nastavení prvního poločasu Matějku překonal Sigmund. A když se po změně stran prosadil z přímého kopu Suchý, bylo rozhodnuto. „Neřekl bych, že Krupka hrála nějak výborně. Ale u nás řada hráčů zahrála hluboce pod své možnosti. My jsme dnes pro úspěch neudělali vůbec nic, a pokud si to hráči neuvědomí, tak to bude prostě problém,“ zdůraznil Rákosník.

Modrá je v krajském přeboru čtrnáctá. Jenže oba týmy, které jsou v tabulce za ní, vyhrály. Neštěmice tak na Jiskru ztrácí bod, poslední Kadaň dva. „Nemáme a nebudeme mít do konce sezony jiné hráče, takže ti stávající musí předvést radikálně jiný přístup,“ dodal nazlobeně.

TJ Krupka – Jiskra Modrá 2:0 (1:0)

Branky: 45 + 2. Sigmund, 66. Suchý. R: Karrmann. ŽK: 0:3. Diváci: 120.

Modrá: Matějka – Bičák, Tesařík, M. Fejfar, Veselý – Mayerhofer (67. Pražák) – Šotola (78. Kosejk), Čapek, T. Fejfar, Čisár – Karlík.

Kapitán Just řídil výhru Jílového v Žatci

Druhou jarní výhru na půdě soupeřů si do svých kronik mohou zapsat fotbalisté Jílového. Nováček krajského přeboru vyhrál v Žatci nad tamním Slavojem 2:0. Obě branky zařídil kapitán Michal Just.

Jílovský útočník se poprvé prosadil po půl hodině hry. Po opatrném začátku Just poslal míč pod vybíhajícím Švarcem.

Domácí se snažili vyrovnat, obrana hostů v čele s brankářem Smutný pracovala spolehlivě. Dělovku Zmrhala do šibenice zázračně vytáhl právě brankář Smutný nad branku. V 55. minutě Hassmanovu ideální přihrávku na malém vápně minuli hned dva domácí borci. Když v 59. vychytal Smutný robinsonádou bombu Klince a zaúřadoval na brankové čáře i po dalším rohovém kopu, přišlo rozhodnutí. Odkop hostů za půlicí čáru zachytil Just, prošel mezi dvěma obránci v otevřené obraně a dlouhé sólo zakončil po hodině hry gólovou pojistkou.

Jílové tak má aktuálně na kontě 30 bodů a opět odskočilo spodku tabulky. V dalším kole hraje doma. Sobotním soupeřem bude od 17 hodin na jaře famózní Krupka.

Slavoj Žatec – FK Jílové 0:2 (0:1)

B: 30. a 61. Just. R: Flade. ŽK: 2:4. Diváci: 100.

Jílové: Smutný – Horáček, Florián, Michalec, Reichelt – Červenka (55. Kudrna, 80. Vait), Gaher, Feledi, Kolář (90. Barilla) – Just (73. Vosecký), Bílek.