Prvních dvacet minut se nám moc nevyvedlo, hrály spíše Teplice. Poté se hra vyrovnala a ke konci poločasu jsme se prosadili z rohového kopu," vzpomínal na úvod utkání varnsdorfský obránce Jan Filip.

Jedinou trefu celého zápasu měl na svědomí Kristián Zbrožek, který se prosadil po rohovém kopu. Teplice byly herně lepší, jenže v koncovce shořely, nevyužily ani pokutový kop, a nepřišly si tak na varnsdorfské gólmany Porcala se Samoelem. „Jsme moc rádi, že se konečně hrálo na přírodní trávě. Druhý poločas byl dost podobný. Teplice držely více míč a vytvořily si i pár možností, ale my jsme hráli zodpovědně a chodili do brejků. Myslím si, že jsme to dnes všichni odmakali jeden za druhého a zvládli to," pochvaloval si Zbrožek.

„Celý zápas jsme fungovali dobře jako tým a každý nechal na hřišti, co bylo v jeho silách," uzavřel vše varnsdorfský útočník Ladislav Martan.

„Koncovka mě zklamala, utkání jsme měli vyhrát. Výsledek mi vadí, ale herní projev mužstva ne. Nebyl to totiž plonkový zápas, nehrálo se od vápna po vápno. Věřím, že jsme si lepší řešení brankových situací a potřebné štěstí nechali na Příbram," nepodléhá trenér sklářů David Vavruška po výsledkově nevydařené generálce skepsi.

V další přípravě se Varnsdorf utká se Žižkovem 13. února v Heřmanicích.

FK Teplice – FK Varnsdorf 0:1 (0:1) B: 39. Zbrožek.

FK Teplice: Chudý – Hora, Lüftner, Jeřábek, Krob – Soungole, Ljevakovič – Vondrášek, Vachoušek, Kukec (46. Gregáň) – Vaněček (56. Táborský).

FK Varnsdorf: Porcal (46. Samoel) – Tvaroha (69. Halbich), Filip, Neuberg, Yakovlev, Zbrožek – Rudnytskyy (79. Ondráček), Martan, Mehanovič (46. Daníček) – Durdevič (46. Knejzlík), Schubert (69. Geissler).