„V předešlých zápasech jsem měl šance, ale nevyřešil jsem to dobře. Ten gól je hodně sladký. Hlavně, že máme tři body. Očekávám, že to budu mít hodně drahé,“ smál se mladý forvard, který je kmenovým hráčem Teplic.

Svěřenci trenéra Frťaly vyhráli zaslouženě. I když nezačali dobře. Hostující kapitán Katidis po čtvrt hodině hry otevřel skóre. „Nezačali jsme dobře. Myslel jsem, že nás gól trochu uklidní. Místo toho naše obrana vyrobila obrovskou hrubku, která poslala domácí znovu do sedla,“ litoval trenér Olympie Oldřich Pařízek. Ve 23. minutě se totiž před brankářem Stejskalem zjevil Dordič, který míč procedil do sítě.

„Já jsem moc rád, že nás inkasovaný gól nepoložil,“ připomněl domácí kouč Zdenko Frťala.

Po změně stran fotbal plakal. Hosté začali na trávníku více polehávat, ve vzduchu byla cítit nervozita, sudí vytahoval jednu žlutou za druhou. Varnsdorf zahodil dvě velké šance, dvanáct minut před koncem ale Dordič předal míč Šupovi, který se obtočil kolem obránce a rozhodl.

V hektickém závěru pak domácí těsný náskok uhájili. „Musím přiznat, že tohle byl na jaře zatím nejkvalitnější tým, na který jsme narazili. Ačkoliv má v kádru hromadu cizinců, hraje organizovaně a kompaktně,“ zdůraznil Frťala.

„Po změně stran to bylo hodně bojovné. Bylo jasné, že pak rozhodne jeden gól. Nakonec ho dali domácí, my neměli štěstí,“ posteskl si Pařízek. „Po změně stran fotbal hodně trpěl,“ mávl Frťala rukou.

Varnsdorf se díky tříbodové injekci přeci jen odpoutal od spodku tabulky. „Všichni jsme věděli, že týmy, které jsou za námi, bodovaly. Proto jsou tyhle tři body nesmírně důležité,“ dodal na závěr varnsdorfský lodivod.

Už v pátek hraje Varnsdorf těžký zápas v Hradci Králové.

FK Varnsdorf – Olympia Praha 2:1 (1:1)

Branky: 23. Dordić, 78. Šup – 15. Katidis. R: Dubravský – Ratajová, Vít. ŽK: Kozma, Klobása, Bílek – Fišl, Keita, Katidis, Hejný, Vasileiou. Diváci: 751.

Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Zieris, Kouřil, Chlumecký – Barac (60. Rudnytskyy), Kozma, Durdević (79. Bílek), Bláha, Dordić – Klobása (73. Šup).