„Pro nás jsou to cenné tři body. Myslím si, že nakonec zasloužené. I když prvních třicet minut byli domácí lepší,“ přiznal po zápase trenér České Kamenice Pavel Mokráček.

„Bylo to asi o tom prvním gólu. Pro nás velká škoda, že jsme z našeho úvodního tlaku nedali jednu, nebo dvě branky,“ litoval vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

Mladý děčínský celek rozehrál utkání skvěle, první půl hodinu se hosté sporadicky dostali z vlastní půlky. „Hráče jsem nechápal, byli jsme pasivní, podržel nás brankář Vaněk. Po té půl hodince se to ale srovnalo,“ připomněl Mokráček.

Po změně stran už měla zkušenější Kamenice trochu navrch. Domácí šli navíc do deseti, v 65. minutě dostal červenou kartu faulující Horák. „Za dvě minuty kopl Roman Mach perfektně přímý kop. Ten ještě tečoval Cempírek, míč skončil v síti,“ vzpomínal Mokráček. „Ještě to navíc tečoval Borovec, nešťastný gól,“ hlesl Tyl.

V závěru už v oslabení hrající domácí nenašli síly na vyrovnání. „Naopak jsme mohli vedení navýšit, ale nestalo se. Zatím jsme spokojení, do konce podzimu nás ale čeká řada těžkých zápasů,“ zdůraznil Mokráček.

Junior naopak odešel ze hřiště poprvé v sezóně bez bodového zisku. „Mrzí to, ale musíme jít dál. Derby bylo pěkné, přišlo hodně diváků a fotbal se musel líbit. Samozřejmě jsme si přáli lepší výsledek. Kamenice ale ukázala, že je letos kvalitní,“ uzavřel vše Miroslav Tyl.

Junior Děčín – Česká Kamenice 0:1 (0:0)

Branka: Cempírek. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 1:1. ČK: Horák. Diváci: 200.

J. Děčín: Horák, Máša, Stach, Jakubec – Mezsároš (79. Lhoták), Kindl, Borovec, Vöroš – Přibyl, Betyár

Č. Kamenice: M. Vaněk – P. Vaněk (27. Gaher), R. Mach, J. Kozelek, Mysliveček – M. Mach, Mitruška, Chmelík (82. Landovský), Šimek – Černý (90. Vondrka), Cempírek (73. Hodač)