„Po vítězstvích v okresním a krajském finále měla naše škola tu čest, být zástupcem Ústeckého kraje mezi posledními šestnácti školami v republice. Už jenom ta představa, že tento turnaj hrály čtyři tisíce škol a my se dostali mezi posledních šestnáct, ukazuje na určitou kvalitu,“ zdůraznil Martin Hamada.

Ve skupině na rumburský výběr čekali zástupci Pardubického, Jihočeského a Libereckého kraje. „Už po dvou zápasech bylo jasné, že postoupíme mezi nejlepší osmičku družstev a budeme mít blízko vysněný boj o medaile,“ usmál se Hamada.

David Holoubek, trenér mládežnických fotbalových reprezentací ČR, rozlosoval v sídle FAČR finálový turnaj - Svátek fotbalu - 24. ročníku McDonald´s Cupu, který 29. a 30. května 2023 proběhne v Uherském Hradišti.
Podívejte se. Svátek fotbalu McDonald´s Cup je rozlosován

Rumburští nejdříve porazili zástupce ZŠ Pardubice Studánka 4:0, následně Jihočeského soupeře ze ZŠ Čimelice 2:1 a následoval boj o prvenství ve skupině s hráči Libereckého kraje ZŠ Mozartova Jablonec.

„Pozdějšímu finalistovi kluci nestačili a prohráli 3:2. Poté již přišly na řadu vyřazovací boje. Čekal na nás zástupce Prahy a pozdější vítěz ZŠ Kbely, tady jsme prohráli 5:2. Tento výsledek bohužel znamenal, že nám vysněná medaile unikne, ale na druhou stranu můžeme říci, že nás porazili pouze dvě nejlepší školy v celé České republice,“ konstatoval.

Tento výsledek tedy ZŠ U nemocnice Rumburk posunul do skupiny o 5. až 8. místo s dalšími dvěma soupeři.

„Tím prvním byla ZŠ Jihlava a naše výhra 3:0 po skvělém výkonu. Úplně posledním zápasem byl souboj o páté místo proti ZŠ Opava. Hrálo se útočně, musíme uznat, že i tento soupeř byl nad naše síly a vyhrál zaslouženě 12:5. Poslední výsledek znamenal konečnou šestou příčku a to i v konkurenci prestižních a výběrových sportovních škol, když řada z nich zůstala za námi v konečném pořadí,“ pochválil své svěřence Martin Hamada.

Kromě skvělých zážitků a velmi dobrých výsledků se rumburská škola dočkala i individuálního ocenění v podobě nejrychlejšího gólu v kategorii 1. - 3. tříd, který vstřelil Lukáš Langer po 13 sekundách zástupci Pardubického kraje.

Okresní finále 24. ročníku McDonald´s cupu se odehrál v Markvarticích.
FOTO, VIDEO: Kdo postoupil do krajského finále McDonald´s cupu?

O tento mimořádný úspěch se přímo na hřišti zasloužili: Tomáš Lohse (kapitán týmu), Jakub Lohse, Šimon Lodínský, Lukáš Langer, Khoi, Jakub Volenec, Michael Mach a brankář Adam Soběhrad.

Poděkování patří také Martinovi Hamadovi mladšímu za pomoc při vedení týmu na turnajích, dále vedení školy za podporu a možnost účastnit se takovýchto akcí a v neposlední řadě také rodičům kluků. „Díky jejich vedení v rodinách jsme mohli pracovat a vést sportovce, kteří dosáhli na opravdu mimořádný úspěch, jak již bylo zmíněno v konkurenci výběrových a prestižních sportovních škol. Závěrem snad již pouze to, že akce byla perfektně zorganizovaná se skvělým doprovodným programem za účasti sportovců a dalších osobností, byla přenášena televizní stanicí O2 TV Sport a pro všechny zúčastněné byla krásným zážitkem, který přesahoval hranice sportu,“ dodal Martin Hamada.