„Je to škoda. Žatec byl podle mého názoru zatím nejslabší tým, který jsme v sezóně potkali. O to více mrzí, že jsme tu nebodovali,“ pravil moderský fotbalista Kamil Podolský.

První poločas, ve kterém moc šancí nebylo, rozsekla standardní situace domácích, po které dostal Žatec do vedení obětavý Bešík. „Nic jiného domácí neměli. My jsme měli optický tlak, ale k ničemu to nebylo,“ podotkl.

Do druhého dějství vstoupila lépe Modrá. Její aktivitu korunoval Veselý. Staronová akvizice Jiskry vyrovnala hlavou po pěkném centru Mayerhofera. „To jsme byli lepší, jenže jsme dostali další hloupý gól,“ kroutil Podolský hlavou.

Hosté museli otevřít hru, ale šance si po brejkových situacích vytvářeli domácí. „V poslední minutě jsme mohli vyrovnat. Trestný kop z vápna ale skončil těsně vedle tyče. Hned potom rozhodčí odpískal konec,“ konstatoval.

Modrá se zatím trápí v útoku. V prvním kole sice nastřílela pět branek v Kadani, ale v následujících zápasech se trefila pouze jednou. „Trápíme se v útoku a finální fázi. Opticky držíme míč, ale soupeři hrají jednoduše a dávají nám branky. Je to ale teprve začátek sezóny,“ dodal.

Slavoj Žatec – Jiskra Modrá 2:1 (1:0)

B: Bešík, P. Klinec – Veselý. R: Matas. ŽK: 3:2, 120 diváků.

Modrá: Matějka – Tesařík, M. Fejfar, Podolský, Bičák – Makarov (70. Pražák), Mayerhofer (85. Šotola), T. Fejfar, Čisár, Veselý – Štorc.