Fotbalisté Šluknova si potřebovali napravit reputaci po nezdaru v Trmicích. A povedlo se, Plaston v domácím prostředí jasně porazil Svádov 6:2. Hned čtyři trefy obstaral kapitán Emil Mikula. „Po minulém utkání hráči přistoupili k zápasu zodpovědně a opravdu bylo na co koukat. Druhý poločas to byla již exhibice a všichni si tento zápas užívali. Kéž by to takto vypadalo vždy,“ přál si šluknovský fukcionář Ladislav Čurgali.

Dobkovice doma proti Hornímu Podluží ztratily první poločas. Po změně stran ale Čechii nasázely čtyři fíky a udržely se na bronzové pozici. „Opět jsme neměli dobrý první poločas. Nestalo se nám to poprvé. Po změně stran se kluci uklidnili, začali hrát svou hru a soupeře jsme i díky lepší fyzičce přehrávali. Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství. Soupeř opět vytěžil z minima maximum. Není dobře, když proti nám týmy ze dvou šancí dají dvě branky. Na tomhle prostě musíme zapracovat,“ má jasno trenér Dobkovic Zdeněk Štol.

Venku moc nevyhrávají. A ani v Heřmanově to dlouho nevypadalo na bodový zisk. Dvanáct minut před koncem tam totiž Union Děčín prohrával 1:0. Jenže pak se trefili Huček, Murdych a Očipka, papírový favorit tak slavil třetí venkovní vítězství v sezóně! „Měli jsme problémy se sestavou a první poločas byl z naší strany ospalý. Pak jsme byli přeci jen aktivnější a utkání v závěru otočili. Výkon našeho mužstva nebyl bůhvíjaký, ale nikomu z těch jedenácti, kteří byli nucení to v tom vedru odkopat celé, nelze upřít snahu, bojovnost a chuť s nepříznivým stavem něco udělat, za což byli nakonec odměněni,“ hodnotil utkání vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Na jaře si poprvé domácí hřiště vyzkoušeli fotbalisté Jiříkova. Utkání proti Hostovicím jim ale hrubě nevyšlo, porážka 1:3 byla logickým vyústěním špatného výkonu domácího Spartaku. „Těžko se mi to hodnotí, nepovedlo se prakticky vůbec nic. Soupeř byl lepší, byl u všeho dříve. My zase u všeho pozdě. Moc jsme na trávě netrénovali a bylo to znát. Kolikrát nám dělaly problémy jednoduché přihrávky. Výhra hostů byla naprosto zasloužená, náš výkon byl hodně slabý,“ sypal si popel na hlavu jiříkovský kapitán David Šolc.
Jarní vítězné tažení skončilo.

Nováček z Březin poprvé narazil, na půdě prvního Chuderova se držel, přesto prohrál 1:3. V tabulce klesl na dvanácté místo. Poslední dva posty v tabulce se také neměnily. Předposlední je Horní Podluží, na samotném dnu je Heřmanov.

Chuderov – Březiny 3:1 (1:1) B: Nývlt 2, Soukup – Znamínko. Jiříkov – Hostovice 1:3 (1:2) B: vlastní Křesánek – Štolba, Tipan, Langer. Dobkovice – Hor. Podluží 5:2 (1:2) B: Šmalcl, Kutzler, Doksanský, M. Štol, R. Štol – Kovač, Vavrinec. Šluknov – Svádov 6:2 (2:0) B: Mikula 4, Mládek, Hák – Pittner, Prokeš. Heřmanov – Union Děčín 1:3 (1:0) B: Gina – Murdych, Očipka, Huček.

Nejlepší střelci: 29 – Mikula (Šluknov), Řezníček (Chuderov), 27 – Jak. Murdych (U. Děčín), 17 – Nývlt, 15 – Jan Rohlík, 14 – Soukup (všichni Chuderov), Čisár (Chabařovice)

Dohrávka: Březiny zaskočily Šluknov

Fotbalisté Šluknova ztratili v honbě za prvním místě další cenné body. V dohrávce 14. kola krajské I.B třídy doma podlehli nováčkovi z Březin 1:3. Hosté tak prokázali, že mají na jaře parádní formu a v tabulce poskočili na desáté místo. Šluknov zůstává na stříbrné pozici.

Plaston Šluknov – SK Březiny 1:3 (1:2) B: Mládek – Šimek 2, Šindelář. R: Sabo. ZK: 1:2, 100 diváků.