Českokameničtí fotbalisté dohrávají jaro ve výsledkové křeči. Nejhorší tým jara doma prohrál 0:2 s celkem, který naopak na jaře sbírá jeden bod za druhým. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním měli hosté více ze hry, navíc se jejich střelec Chlada trefil vskutku náramně. Po změně stran jsme měli i my šance, ovšem je vidět, že v útoku máme slabinu, chybí nám prostě útočník do šestnáctky. Nedá se nic dělat, prohráváme s týmy, které nás třeba dva roky neporazily,“ kroutil hlavou trenér České Kamenice Pavel Mokráček.

Naopak Rumburk pokračuje v jarním obrození, aktuálně je na sedmém místě. „Hra se nám dařila pouze jeden poločas, domácí ze hry vlastně nic neměli. Po změně stran nám vázla kombinace a soupeř nás začal přehrávat. My to přežili a přidali druhou branku. Ještě nás ale čeká hodně práce, musíme vše vyhrát a věřit, že se zachráníme,“ podotkl kapitán Rumburka Jakub Chlada.

Jen jeden bod si přivezli fotbalisté Junioru Děčín ze hřiště neoblíbeného Proboštova. Po vyrovnané hře skončilo utkání 1:1, penaltový rozstřel vyšel lépe domácím, když za hosty zklamal zkušený Čapek. „Bod je málo, ale boj o udržení stále pokračuje. Nevzdáváme to,“ zdůraznil vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

Poslední Benešov nastoupil doma proti Střekovu nekompletní. A byla z toho blamáž, tým od Ploučnice „nabídl“ fanouškům debakl 1:8! A inkasoval tak už sto branek„Byli jsme hodně splácaní. Bohužel přístup hráčů se za poslední dva týdny rapidně změnil. Od první minuty jsme předváděli tragický výkon, byla to doslova ostuda. Až mi bylo líto našich fanoušků. Upřímně, už vyhlížíme konec špatné sezony, poslední zápasy budou pro nás asi muka,“ sportovně přiznal předseda klubu Miloslav Kougl.