Byla to klasická bitva o šest bodů. Děčínské vítězství nakonec posunulo Junior na třinácté místo, naopak rumburský nováček je stále přikován na dně krajského přeboru.

„Hráči ale výkonem neoslnili. Tři body ale byly naším cílem, s tím panuje spokojenost," shrnul vše vedoucí Junioru Miroslav Tyl.
Od začátku se spíše hrál bojovný fotbal. Děčín v sestavě přivítal stopera Horáčka a hlavně útočně laděného Demčenka. „Zase nám ale chyběli zranění Štístek s Klínským," podotkl Tyl. To hosté přijeli pouze s jedním hráčem na střídání, v první půlhodině však podali sympatický výkon. „Začali jsme aktivně, byly tam nějaké šance. Dvakrát hlavičkoval ve výborné pozici Chlada, dobrou šanci měl i Pilko," vzpomíná na úvod utkání rumburský trenér Josef Rákosník.

Děčín měl po čtvrthodině obrovskou příležitost, kdy nadvakrát trefil tyč Bednářovy branky. Klíčová situace nastala ve 33. minutě. Nastřelená ruka jednoho z hostujících obránců znamená penaltu, kterou Demčenko proměnil. „Více mě naštval Havel, který se nechal za urážky rozhodčího stupidně vyloučit. Hlavně, že jsem na to hráče v kabině upozorňoval. Patrik je dobrý hráč, ale tohle nezvládá," zlobil se Rákosník.

Po změně stran diváci očekávali děčínskou převahu. „Bohužel, naše hra postrádala nápad a překvapení," posteskl si Tyl. Dvacet minut před koncem ale Junior přidal dva slepené góly a rozhodl. Nejprve udělal Betyár kličku brankáři a dával do prázdné. A o minutu později kapitán Děčína vystřelil, Bednář míč vyrazil ke Šmalclovi, který tak skóre definitivně upravil na 3:0.

„Ani v deseti jsme to nezabalili, na obrat to ale nebylo. Více mě mrzí to vyloučení, Havel nám bude chybět v dalších zápasech," dodal Rákosník.

FK Junior Děčín – FK Rumburk 3:0 (1:0)

Branky: Demčenko (PK), Betyár, Šmalcl. R: Novotný. ŽK: 0:1. ČK: Havel (R). Diváci: 60.

J. Děčín: Vavrek – Majerik (46. Timofij), Horáček, Gaher, Michalec (75. Reichelt) – Hadrava, Fiala (77. Kolář), Demčenko, Zdvořák – Murdych, Betyár.
Rumburk: Bednář – Trégr, Pokorný, Léhrl, Stankovič – Honsů, Pilko, Havel, Zima – Chlada, Bandas (65. Šebora).