Utkání chudé na branky přinesl souboj v rámci zimní přípravy mezi FK Rumburk a Čechií Horní Podluží.

Mezi týmy je rozdíl jedné soutěže. Na hřišti se však Čechie držela, jedinou branku paradoxně inkasovala od svého útočníka Bandase, který zamířil do nesprávné sítě již v prvním poločase. Stalo se tak po centru rumburského Havla. Rumburk měl nakonec více šancí a vyhrál zaslouženě.

„Hrálo se na tvrdém terénu. Herně jsme se Rumburku vyrovnali, ovšem mrzí mne fakt, že se mi zranili hned tři hráči. U všech to byl kotník. Nakonec jsme museli dohrávat v deseti lidech. Těžko říci, jak dlouho budou zranění chybět,“ se zklamaným hlasem říkal kouč Čechie Ervin Ludwig.

Rumburský trenér Josef Rákosník nacházel chyby u svých svěřenců. „Oproti minulému zápasu se hra výrazně zlepšila, hlavně co se týká přístupu hráčů k utkání. Jsem hlavně rád, že si Podluží nevytvořilo žádnou brankovou příležitost. Dopředu to zatím skřípe a situace řešíme zbytečně složitě. Ve druhém poločase byla na hře patrná až moc velká chuť některých hráčů dát druhý gól a z toho se nám hodně otvírala obrana. To by zkušenější soupeř trestal,“ uvedl rumburský stratég.

Rumburk v dalším přátelském utkání hraje v neděli 19. února s Velkým Šenovem (podzimní lídr II. třídy). Hrát se bude od 15.30 na umělé trávě ve Varnsdorfu. Horní Podluží bude hrát o den dříve. V sobotu od 16.00 se utká proti Plastonu Šluknov B. Hrát se bude také na UT ve Varnsdorfu.

ČECHIE HORNÍ PODLUŽÍ - FK RUMBURK 0:1


Branka: vlastní Bandas. Poločas: 0:1.

Horní Podluží: Šedivý – Hanykýř, Kolář, Jakoubě, Kříž – Dančo, Peleška, Fučík, Chaloupecký – Bobelák, Bandas. Střídal: Hejl.

FK Rumburk: Dvořák (46. Hadar) – Stankovič, Havel, Pokorný, Trégr – Vyskočil, Novák, Pilko, Jarábek – Šott, Červeňák.