V cestě za prvním místem se možná zbavili jednoho soupeře. Rumburk, aktuální lídr I. A třídy, doma po úspěšném penaltovém duelu bral v duelu se čtvrtým Střekovem dva body. A rozdíl mezi oběma celky narostl na osm bodů.

„Za předvedenou hru musím hráče pochválit. Ukázali jsme vlastním divákům, že fotbal hrát opravdu umíme," chválil své svěřence rumburský kouč Josef Rákosník.

Domácí v první půli dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Střekov předvedl daleko lepší efektivitu, když ho po chybě rumburské obrany dostal do vedení Rohlík. „Škoda. Byla to snad naše jediná velká hrubka a soupeř ji nemilosrdně potrestal," kroutil hlavou Rákosník.

Po změně stran si Rumburk vytvořil obrovský tlak. Hodinu hry odolával střekovský brankář Dvořák, až v 60. minutě nestačil na hlavičku Chlady, který si naskočil na parádní centr Havla. „Střekov se po vyloučení stáhl ještě více do obrany a uhájil remízu.
V pokutových kopech jsme nakonec byli šťastnějším týmem, trefil se Havel a Honsů. Měli jsme vyhrát za tři body, hlavně ve druhé půli jsme byli lepší. Ale dnes kluci nebyli produktivní v koncovce," dodal Josef Rákosník, jehož tým má na vedoucí pozici čtyřbodový náskok na druhé Hrobce.

„Je to škoda, touto porážkou nám Rumburk utekl o další bod a už jsme si asi zavřeli cestu na špičku tabulky," litoval po utkání kouč Střekova Petr Čítek. Uznal ale, že remíza byla vzhledem k průběhu zápasu spravedlivá.

V dalším kole se Rumburk představí na půdě desátých Křešic, kterým se na jaře hrubě nedaří.

FK RUMBURK - TJ STŘEKOV 2:1 po PK (0:1)

Branky: Chlada, rozhodující PK Honsů – Rohlík. R: Trégr. ŽK: 3:2. ČK: Lejček (S). Diváci: 60.

Rumburk: Hadar – Farkaš, Posnar, Pokorný, Trégr – Havel, Léhrl, Pilko, Honsů – Chlada, Šott (68. Bandas).