Brankář Miroslav Samoel přišel o svou dlouhou neprůstřelnost, navíc inkasoval dvě branky. To se mu v probíhající sezóně nestalo.

Vše ale přebilo vybojované vítězství ve Vítkovicích. Přitom ještě pět minut před koncem Severočeši prohrávali. Předvedli ale senzační obrat.

„Strašně mě mrzí, že jsme v zápase dvakrát vedli a pár minut před koncem si necháme vzít všechny body. Na druhé straně jsme v obraně udělali spoustu chyb, po každém centru to před naší bránou hořelo a v podstatě po centrech jsme dostali všechny tři góly," litoval vítkovický trenér Roman West.

To jeho protějšek, varnsdorfský kouč Roman Veselý, si samozřejmě tři body pochvaloval. „Bylo to těžké utkání, jako každé venku. Ale myslím si, že za druhý poločas, kdy jsme tady něco předvedli i směrem dopředu, jsme si bodovat zasloužili," přiznal.

Přitom první poločas se pro Varnsdorf nevyvíjel dobře. Neprůstřelnost brankáře Samoela ukončil velmi brzy Radim Jurča. Ano, ten Jurča, který přišel do Vítkovic právě ze severu Čech.

A navíc brzy přišli o stopera Neuberga. Ten se srazil hlavou s jedním z domácích a utkání pro něj po půl hodině skončilo. „Výhry si cením i z toho důvodu, že jsme tady hráli oslabeni o několik hráčů, a navíc jsme přišli o Neuberga, který skončil v nemocnici. Zatím nevíme přesně, co s ním je, srazil se hlavou s jedním protihráčem. Přejeme mu všechno zdraví," zdůraznil Veselý.

Jakubov, který se vrátil do sestavy sice vyrovnal. Ale po změně stran domácím vrátil vedení Mišinský. Jenže závěr patřil hostům. Nejprve po rohovém kopu vyrovnal Durděvič a rozhodnutí přinesla 88. minuta. Mikula stáhl ve vápně jednoho 
z hostujících hráčů.

Následovala penalta a červená karta pro domácího fotbalistu. Hodně pevné nervy prokázal Rudnytskyy, který následnou penaltu proměnil a vystřelil svým barvám cenné vítězství. „Ale zápas se mohl klidně přelít 
i na druhou stranu, ovšem naše mužstvo ukázalo, že asi v závěru chtělo vítězství víc," dodal Veselý.

„Ve druhé půli měl Mišinský tři šance. Kdyby je proměnil, tak by se zápas jistě zlomil na naší stranu," uzavřel vše vítkovický trenér West.

MFK Vítkovice – FK Varnsdorf 2:3 (1:1)

B: 16. Jurča, 64. Mišinský – 42. Jakubov, 85. Durdevič, 89. Rudnytskyy (PK). R: Houdek – Mokrusch, Poživil. ŽK: Mišinský, Texl – Novotný. ČK: 88. Mikula (V). Diváci: 747.

Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Zieris, Neuberg (29. Novotný) – Dordič, Knejzlík, Zbrožek, Richter, Durdevič – Kozma (79. Beneš) Jakubov.