Fotbalisté SK Stap – Tratec Vilémov zvítězili v zimním fotbalovém turnaji O pohár města Děčína. O konečném pořadí nakonec rozhodly remízy. Vilémov hrál s teplickým dorostem bez branek, v městském derby Řezníci remizovali s Juniorem 2:2. Jeden bod tak stačil diviznímu celku na celkové prvenství.

Vilémovští fotbalisté přijeli pouze se třinácti hráči, navíc M. Nagy nastoupil s určitým sebezapřením. Tepličtí mladíci byli velmi důstojným soupeřem. „První půle byla zcela vyrovnaná, hrál se rychlý a technický fotbal, ale šance byly jen na straně našich fotbalistů, kteří je však nedokázaly proměnit. Tepličtí hráli pouze po vápno a kromě dvou střeleckých pokusů nad branku, Vaňáka prakticky neohrozili,“ sdělil Deníku manažer Vilémova Libor Sklenář.

Ve druhém dějství mohla padnout branka na obou stranách. Střeleckou mušku však neměl seřízenou ani jeden kolektiv. „Obě mužstva měla snahu ve druhé půli strhnout vítězství na svou stranu a vydolovat z tohoto zápasu tři body. Stoprocentní šance byly na obou stranách, ale gólmani byli vždy proti. Nás navíc ještě zachránilo jednou břevno. Nutno však konstatovat, že plichta to byla asi zasloužená a důležitější bylo určitě poznání, že to byl velice kvalitní fotbal, na který se dalo celý zápas koukat. V teplickém dresu se představil mimo jiné také mladý Verbíř, syn slavného otce, který jako mladý žáček jezdil do Vilémova na soustředění ještě s dalšími hráči,“ prozradil nám zajímavou informaci Sklenář. V sobotu by se měl Vilémov utkat s Plastonem Šluknov.

Děčínské derby bez vítěze

V neděli se tak rozhodovalo o vítězi v „bratrském“ derby dvou týmu z Děčína – Junioru a Řezuzu. Remíza by na prvním místě zanechala Vilémov, vítěz by naopak usedl na trůn. V prvním poločase se do vedení dostal Junior a dlouho to vypadalo, že utkání zvládne. Řezníci ovšem vstřelili dvě slepené branky, Junior zachraňoval remízu deset minut před koncem z přímého kopu. Plichta tak nakonec shodila do klína prvenství Vilémovu. Junior bral stříbro, třetí příčka nakonec zbyla na Řezníky.

„Hlavním úkolem bylo zápas odehrát. Naší sestavu opět velmi ovlivnily nemoci. Bylo nás akorát jedenáct, na lavičce seděl dorostenec. S druhým místem jsme spokojeni a turnaj splnil naše předpoklady. V žádném utkání jsme nepropadli a prohráli jen s Vilémovem,“ prozradil kormidelník Junioru Milan Řehák. Junior sehraje v sobotu přátelské utkání v Ústí nad Labem s dorostem Army.

Řezníci byli deset minut od vítězství v turnaji. Nakonec po dělbě bodů obsadili třetí pozici. „Derby bylo velmi vyrovnané. Myslím, že v prvním poločase Junior hrál lépe, po změně stran jsme byli lepší my, ale vedení jsme neudrželi. Turnaj hodnotím jako velice kvalitní, byl dobře zorganizován a umělá tráva byla v dobrém stavu. O víkendu bychom měli opět v areálu Junioru přivítat Neštěmice, které hrají krajský přebor,“ uvedl vůdce Řezníků Pavel Horáček.

V posledním zápase remizovala Česká Lípa B s Lovosicemi 2:2. Rezerva Arsenalu byla blízko k vítězství, Lovosice srovnaly pět minut před koncem. Nejlepší střelci byli hned dva. Pět branek shodně vstřelili Novotný z České Lípy a Řezník Demčenko. Čtyři góly dal Betyár z Řezuzu a Kurel z Vilémova. Poháry za předával hráčům a funkcionářům náměstek primátora Pavel Sinko.

Výsledky, tabulka a nejlepší střelci

Vilémov – Teplice dor. 0:0, ŘEZUZ Děčín – Junior Děčín 2:2 (0:1) B: – Murdych, Bárta. Česká Lípa B – Lovosice 2:2 (1:0) B: Picek, Vodrážka – Klement, Kozlík
Konečná tabulka turnaje: 1. Vilémov 12:9 11 b, 2. FK Junior 14:9 10 b, 3. ŘEZUZ 16:13 9, 4. Teplice dor. 10:10 7 b, 5. Lovosice 8:14 2 b, 6. Č. Lípa B 11:16 1b.
Nejlepší střelci: 5 – Novotný (Č. Lípa B), Demčenko (Řezuz), 4 – Kurel (Vilémov), Betyár (Řezuz).