„Soupeři musím pogratulovat, vyhrál tu naprosto zaslouženě. V útočné fázi jsme vlastně nebyli vůbec nebezpeční, prohrávali jsme drtivou většinu osobních soubojů. V tom nás Třinec předčil,“ pravil zasmušile domácí trenér Zdenko Frťala.

Jediná branka zápasu byla velmi kuriózní. Třinecký Šumbera zatočil míč do branky přímo z rohového kopu. Domácí brankář a kapitán Radek Porcal na míč nedosáhl. „Byl to šťastný gól. Jestli to borec takhle chtěl, klobouk dolů,“ hlesl Porcal.

„Rozhodně to tak nechtěl. Měli jsme signál na zadní tyč. A nakonec nám to šťastně spadlo do branky,“ přiznal třinecký kouč Jiří Neček.

Jestli v úvodu zápasu působil Varnsdorf aktivněji, po inkasovaném brance jeho mladí hráči znervózněli. Do konce utkání je Třinec držel daleko od Palečkovi branky. A když už se domácí dostali ke střele, trefili buď střed branky, nebo tři tyče úplně minuli.

V nastavení ale mohli domácí přeci jen vyrovnat. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal brankář Porcal, jeho pokus ale nad břevno nadzvedl jeden ze spoluhráčů. „Možná by to tam i zapadlo. Ale bohužel, nemáme ani bod,“ kroutil hlavou domácí brankář.

Třinec si tak na cestu domů přibalil tři zasloužené body. „Jsem samozřejmě spokojený. Kluci dobře bránili a chodili do brejků. Po změně stran jsme tam měli hodně takových situací. Ale nedotáhli je do konce,“ konstatoval Neček.

Varnsdorfu naopak první mistrovský zápas ukázal krutou realitu. Zatím. „Opět se ukázalo, že příprava je úplně něco jiného, než mistrovské zápasy. Po změně stran jsme hru otevřeli, ale k ničemu to nevedlo. Je vidět, že nás čeká ještě hodně práce. Musíme prostě makat,“ dodal Zdenko Frťala, jehož tým v dalším kole jede na Žižkov.

FK Varnsdorf – Fotbal Třinec 0:1 (0:1)

B: 18. Šumbera. R: Berka – Flimmel, Pfeifer. ŽK: Zbrožek, Kozma. Diváci: 852.
Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Zieris, Král, Chlumecký – Bílek (46. Kozma), Kocourek, Bláha – Barac (58. Šulc), Dordič (66. Rudnytskyy), Durdević.